Для абітурієнтів-2017: Кому віддадуть бюджетні місця і як буде проходити вступна кампанія

У Міносвіти повідомили новини для українських абітурієнтів. Зокрема, вступники цьогоріч зможуть подати загалом дев'ять заяв на 4 напрямки, у той час як раніше мали змогу подати 15 заяв.

Щодо бюджетних місць, у 2017 їхнє число буде збільшено до 10%, але тільки для тих вишів, котрі реалізували державне замовлення минулого року. Інші навчальні заклади орієнтуватимуться на найбільші тогорічні показники. При цьому виші будуть самостійно визначати, скільки балів в атестаті мінімально треба для вступу до вишу. Атестаційні бали школярі отримують у результаті ЗНО, котре прирівнюється до держіспиту.

Місця на бюджеті віддаватимуть переважно кримчанам та пільговикам. Міністерство освіти у 2017 році встановило п'ять видів квот - для вступників-сиріт (10%), інвалідів, дітей учасників АТО, а також для переселенців із Криму і східних областей (20%).

Хочете зробити меблі своїми руками? Професійні майстри меблів використовують та радять профіль для з"єднаня типу N-образного, таких як https://aluservice.ua/mebelnij-profil/. Його відмінність серед інших, це легка вага та дуже міцна основа, що дасть Вам змогу зекономити на загальній вазі конструкції та витримати важкі навантаження.

При вступі для решти абітурієнтів буде враховано середній бал атестата, може бути проведено вступний іспит (для окремих спеціальностей), а також будуть звертати увагу на бали за проходження курсів підготовки вишів (на не надто популярні спеціальності - екологія, садово-паркове господарство тощо).

На перший курс бакалавріату цього року подавати заяви можна буде тільки в електронному вигляді. Реєстрація особистих кабінетів вступників стартує 29 червня і закінчиться 25 липня (ez.osvitavsim.org.ua), а зареєструвати заяву можна буде з 12 по 26 липня.

Вступникам за співбесідою чи іспитами можна буде подати заяву до 20 липня. Іспити та конкурси у вишах буде проведено упродовж шести днів 0 з 21 по 26 липня. Рейтингові списки студентів до зарахування буде оголошено 1 серпня.