Громадська антикорупційна рада при Міноборони щодо Defence City: наполягаємо на необхідності доопрацювати законопроєкти


Громадська антикорупційна рада про програму Defence City
Офіційна заява Громадської антикорупційної ради при Міноборони України була оприлюднена у Facebook. Згідно заяви, програма Defence City має на меті підтримку українських оборонних виробників шляхом внесення змін до законодавства.
Основні законопроекти передбачають внесення змін до Податкового, Митного, Бюджетного, Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України. Проте, за словами Громадської антикорупційної ради, такі зміни мають і свої негативні сторони.
у чинній редакції документ містить норми, які фактично передбачають повне звільнення від кримінальної відповідальності осіб, що вчинили правопорушення під час виконання оборонного замовлення - навіть якщо ці порушення були доведені.
- модель працює у ручному режимі, що створює ризики для системи;
- підприємства, які є резидентами Дія.City, не можуть бути учасниками Defence City, що утворює непотрібні бар'єри;
- пільга з податку на прибуток ускладнює життя платників тощо.
Громадська антикорупційна рада закликає не включати до голосування законопроект про зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів. Рада також закликає промисловість та громадськість ознайомитися з законопроектами й надати власні пропозиції для поліпшення системи.
Юрій Гудименко, керівник Громадської антикорупційної ради при Міноборони, підкреслив, що законопроект #13423 "це повне пекло, з яким не можна зробити нічого, окрім як викинути його на смітник разом з авторами".
Публікація розкриває позицію Громадської антикорупційної ради щодо програми Defence City, яка має значний потенціал для українських оборонних виробників. Однак рада вказує на недоліки та негативні аспекти запропонованих змін до законодавства, спонукуючи до обгрунтованої дискусії та внесення покращень.
Читайте також





