Кліматолог назвала овочі, вирощування яких у зоні ризику через глобальне потепління

Овочі ризику через глобальне потепління
Експерт з клімату вказала на овочі, які можуть постраждати від змін клімату.

Глобальне потепління загрожує вирощуванню овочів в Україні

Сільське господарство України стикається зі все більшим впливом глобального потепління, що ставить під загрозу вирощування традиційних овочів. Зокрема, картопля, капуста та огірки стають особливо вразливими через зміни кліматичних умов. Про це зазначила кандидатка географічних наук, Віра Балабух, у інтерв'ю Главкому.

«На картоплю підвищення температури повітря впливає дуже сильно. У червні, коли картопля починає нарощувати масу, температура ґрунту повинна бути помірною, щоб ця культура не почала гнити. На півдні України ситуація з вирощуванням картоплі вже зараз є несприятливою», - пояснила географиня.

За словами Віри Балабух, необхідно змінювати технології вирощування та терміни посадки картоплі для забезпечення сталого врожаю. Схожа ситуація спостерігається і з капустою та огірками, які через дефіцит вологи потребують додаткових зусиль, таких як крапельне зрошення та затінення.

Кліматолог наголошує, що успішність урожаю цього року залежатиме від опадів у період дозрівання. Часті, але невеликі дощі є сприятливими, тоді як потужні зливи можуть негативно позначитися на врожайності овочів. Синоптичні прогнози нададуть точнішу інформацію щодо погодних умов.

Аналітик Максим Гопка зазначив, що картопля може подорожчати в Україні та стати імпортною культурою у квітні 2025 року. Також у країні спостерігається підвищення цін на огірки через великий попит на тепличні овочі.

Читайте також

Реклама