Справа ПриватБанку: Дубілет вимагає через суд прибрати його з розшуку

Колишній голова правління ПриватБанку Олександра Дубілет подав позов до Окружного адміністративного суду Києва, в якому просить зобов'язати Міністерство внутрішніх справ прибрати інформацію про його розшук.

У позові він вимагає зобов'язати МВС прибрати з персонально-довідкового обліку наступну інформацію стосовно себе: «з 26 березня 2021 року розшукується Національним антикорупційним бюро України. Розшукова справа №12017040000000531 від 6 березня 2017 року», пише INKORR.com

 

За даними Судової влади, адвокат Дубілета подав три ідентичні позови до ОАСК, імовірно, з метою зловживання автоматизованим розподілом справ. Зокрема, однакові позови потрапити на суддів ОАСК Олександра Кармазіна, Тетяну Балась та Валерія Кузьменка. Суддя Кузьменко прийняв позов до розгляду, а Балась – не встигла розглянути.

Водночас суддя Кармазін повернув позов і визнав зловживання процесуальними правами адвокатом Дубілета. На його думку, дії адвоката умисні та суперечать завданню адміністративного судочинства. Йдеться про подачу позову з ідентичними підставами та аналогічними предметом позову, а також з ідентичним суб'єктивним складом учасників справи. На адвоката Дубілета наклали 5000 грн штрафу за ці дії.

За версією слідства, колишній перший заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко у змові з колишнім головою правління ПриватБанку Олександром Дубілетом і екскерівницею департаменту фінансового менеджменту банку Оленою Бичихиною розтратили майже 137 млн грн. Як вважають органи правопорядку, ці гроші за день до націоналізації ПриватБанку безпідставно перерахували страховій компанії «Інгосстрах». Ця фірма визнана Національним банком України пов'язаною із власниками ПБ. До того ж, за даними слідства, власниками СК «Інгосстрах» був Яценко та інші службовці ПриватБанку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю після затримання Протасевича

Також Дубілета підозрюють й у причетності до розтрати 8,2 млрд грн коштів ПриватБанку. Слідство встановило, що в грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПриватБанку, колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам Louis Dreyfus Suisse S.A. і Quadra Commodities S.A. Виконавцями цього розпорядження були на той час заступниця голови правління ПБ Людмила Шмальченко та начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПБ Надія Конопкіна.

Для прикриття фактичної розтрати коштів ПБ і надання вигляду законності цій схемі колишній топ-менеджмент банку підробив банківські документи і провів фіктивне кредитування пов'язаного з банком офшору Claresholm Marketing Ltd. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям.

Нагадаємо, Дубілета оголосили в розшук. Нещодавно Вищий антикорупційний суд заочно його заарештував.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

360