У Німеччині суд звільнив екс-нардера Онищенко

У Німеччині суд звільнив екс-нардера Онищенко

Німецький суд відмовив в екстрадиції в Україну колишнього народного депутата Олександра Онищенка через те, що українські в'язниці можуть не відповідати мінімальним стандартам міжнародного права для ув'язнених.

Таке рішення прийняли судді Вищого земельного суду Ольденбурга, передає видання INKORR.com

Згідно з рішенням суду, "існує значна ймовірність", що в разі екстрадиції Онищенко "не будуть дотримані мінімальні стандарти міжнародного права щодо умов утримання в тюрмах", в тому числі і Європейської конвенції з прав людини. Тому екстрадиція, на думку німецького суду, є неприпустимою.

Також судді Вищого земельного суду Ольденбурга скасували ордер про арешт Онищенко, і тепер він вільний.

Раніше суд звернувся до української влади з проханням надати "детальний опис" умов утримання під вартою, на які міг би розраховувати Онищенко в слідчому ізоляторі в Києві. Однак тоді українська сторона "тільки в загальних рисах" поінформувала німецький суд про те, що міжнародні стандарти будуть дотримані. Таких запевнень суддям в Ольденбурзі було мало.

Аргументуючи своє рішення, судді послалися на доповідь Ради Європи (РЄ), заснований на даних Європейського комітету проти тортур. Експерти комітету відвідали українські в'язниці в 2017 і 2018 роках. У зробленому після цього доповіді вони вказали на "нелюдські умови утримання ув'язнених, що принижують людську гідність".

Нагадаємо, за версією слідства, народний депутат України Олександр Онищенко є засновником і керівником злочинної організації , учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу. В результаті таких дій ПАТ "Укргазвидобування" (100% акцій належать державній НАК "Нафтогаз України") завдано збитків в сумі понад 740 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Венедиктова звинуватила Антикорупційну прокуратуру в бездіяльності

Загалом слідство встановило причетність до участі в «газовій схемі» 29 чоловік. Серед них - двоє близьких людей, які виконували роль організаторів, решта - працівники ВАТ "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній і ін.

В рамках досудового розслідування вісім підозрюваних визнали свою провину і уклали угоди про визнання вини. Розслідування ролі ще 12 осіб також завершено: обвинувальні акти щодо них направлено до суду. Сім підозрюваних, в тому числі і організатор корупційної схеми, позбавлений правового імунітету народного депутату, знаходяться в розшуку.

НАБУ завершило досудове слідство у липні 2018 року.

У грудні 2019 року  Онищенко затримали і посадили під варту в Німеччині . Там він за рішенням німецького суду очікував екстрадиції в Україну.

Читайте також: