Тема дня:

Українські політики витратили на рекламу у Facebook $1,2 млн за перше півріччя 2021 року

За першу половину 2021 року українські політики витратили на рекламу у Facebook $1,2 млн. Це на третину більше, ніж за той же період в 2020 році (тоді було $ 850 тисяч).

Про це повідомляє Detector.media з посиланням на дослідження руху «Чесно», пише INKORR.com

Найбільші витрати припали на сторінки екскандидата у народні депутати від партії «За Майбутнє» Олександра Шевченка, партії «Слуга Народу» та колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

Аналітики зазначили, що середньомісячні витрати на поширення рекламних дописів зросли зі $141 тис. у першому півріччі 2020 року до $205 тис. за той же період 2021 року. 

Найбільше грошей витрачають індивідуальні сторінки політиків. В середньому 31% від загальних витрат на політичну рекламу у Facebook. В середньому 23% витрат припадає на сторінки, які неможливо чітко ідентифікувати, втім, вони активно просувають контент за та/чи проти політиків та партій. А от видатки з партійних сторінок становлять в середньому 18%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Гео Лерос розповів, чому Зеленський не звільняє Єрмака

Хто витрачає найбільше?

Перше місце за витратами займає сторінка Олександра Шевченка, який навесні балотувався до Верховної Ради у 87-му окрузі й є членом партії «За Майбутнє». 

У 2021 році він витратив $49,2 тис. Загалом від червня 2019 року його сторінка вклала у рекламу майже $130 тис.

На другому місці за витратами на рекламу у Facebook — головна сторінка партії «Слуга Народу», яка вклала понад $47 тис. Якщо у минулі роки акцент на рекламі у Facebook робили лише під час виборів, то у 2021 році сторінка активна і не під час виборів.

На третьому місці опинилася сторінка Арсенія Яценюка, який лише у 2021 році вклав у рекламу $40 тис. Політик рекламує дописи з різними привітаннями, уривками ефірів або закликами ставити лайки і часом платить до $3 тис. за один пост.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Виручка Facebook показала рекордне зростання за п’ять років

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!