Скринінг здоров’я 40+: українці отримають 2000 гривень на обстеження з 2026 року
Уряд затвердив програму скринінгу здоров'я для осіб віком 40+
Як повідомляє Кабмін: Уряд затвердив порядок впровадження нової програми «Скринінг здоров’я 40+», яка стартує з 1 січня 2026 року. На реалізацію цієї ініціативи заплановано виділити 10 мільярдів гривень з Державного бюджету на 2026 рік.
Мета програми полягає у вчасному виявленні ризиків та початкових симптомів захворювань, що найбільше впливають на якість життя громадян України, зокрема серцево-судинні захворювання, цукровий діабет 2 типу та проблеми з психічним здоров’ям. Ця програма є важливим кроком, який допоможе уникнути серйозних ускладнень», - підкреслила Прем’єр-міністрка Юлія Свириденко.
Урядове керівництво пояснило, як саме будуть працювати механізми програми для громадян:
- Кожна особа віком від 40 років отримає особисте запрошення до Дії протягом 30 днів після свого народження. Обравши Дію.Картку, особа отримає 2000 гривень, які можна витратити лише на скринінг здоров’я.
- Для тих, хто не користується Дією, буде можливість здійснити скринінг через банки та ЦНАПи.
- Обстеження можна буде пройти у державних, комунальних та приватних медичних закладах, що відповідають вимогам Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України для участі в програмі.
Незабаром Міністерство охорони здоров’я оприлюднить список закладів, де можна буде пройти обстеження за цією програмою. Прем’єр-міністрка подякувала командам МОЗ, НСЗУ, Мінцифри та всім партнерам за спільні зусилля.
Затверджена програма скринінгу здоров'я для осіб 40+ стане важливим інструментом виявлення ризиків та захворювань на ранній стадії, що сприятиме поліпшенню якості життя українців та зменшенню втрат від серйозних захворювань.
Читайте також

