Зміна клімату вдарить по 5 областях України

Черкаська, Херсонська, Кіровоградська, Полтавська та Вінницька області зазнають найбільших втрат унаслідок зміни клімату.

Про це йдеться у результатах дослідження Світового банку щодо впливу зміни клімату на ключові сектори економіки України, проведеного з ініціативи Міністерства екології.

Згідно з отриманими даними, вивчалися два сценарії розвитку подій. Вони передбачають глобальне підвищення температури до 2100 відповідно до 2,4 ° C (при боротьбі з викидами вуглецю) і до 4,3 ° C (без достатніх заходів такої боротьби).

Відповідно до другого сценарію, аналітики припускають зниження врожайності в Україні ячменю, кукурудзи та соняшника у 2030-2050 роках на 10-30% до рівня 2010 року.

Експерти прогнозують значні втрати доходів домогосподарств та найбільше зростання бідності та нерівності через зниження вартості сільськогосподарського виробництва прогнозується у Харківській, Кіровоградській, Львівській, Луганській та Житомирській областях.

Кліматично збалансовані стратегії управління водними ресурсами можуть підвищити загальну врожайність в Україні на 20-40%, зокрема до 80% – для кукурудзи та до 40-80% – для соняшника. Згідно з дослідженням, щорічна вигода від підтримки оптимального водного балансу може становити 264-504 мільйони доларів.