АЕС по всьому світу: в чому небезпека ядерної дипломатії Росії - ЗМІ

АЕС по всьому світу: в чому небезпека ядерної дипломатії Росії - ЗМІ

Росія використовує ядерну дипломатію для збереження впливу

У відповідь на санкції та втрату газового ринку, Росія все більше ставить на ядерну дипломатію. Будівництво атомних електростанцій є важливою складовою стратегії Кремля для забезпечення економічного й політичного впливу. За останні роки Росія стала лідером у світі за обсягами будівництва атомних електростанцій, а це дає їй можливість встановлювати довготривалі зв'язки з інших країн, особливо у регіонах, де західні компанії зустрічають фінансові труднощі.

За оцінками експертів, будівництво атомних електростанцій займає близько 10 років, при тому, що термін їх експлуатації становить 60 років. Після закінчення терміну експлуатації станцій, їх демонтаж, включаючи видалення радіоактивних матеріалів, займає ще 10-20 років. А Росія готова фінансувати ці проекти з виплатами, розтягнутими на десятиліття, за мінімальними відсотковими ставками. Такі умови привабливі для країн з низьким кредитним рейтингом, які не можуть отримати фінансування від інших джерел.

Втім, Росія також зіштовхується з конкуренцією і деякими труднощами. Зокрема, США намагаються обмежити імпорт російського збагаченого урану, що дає Росії значний дохід. Крім того, багато західних країн намагаються знизити залежність від російських енергоресурсів, зокрема газу. Втім, наразі Росія залишається головним експортером атомних електростанцій та займає перше місце у світі за обсягами будівництва. Така ситуація дає їй можливість зберігати вплив та розширювати свою присутність в інших країнах, особливо в регіонах з низьким кредитним рейтингом.

Зміна підходу до ядерної дипломатії відбулася у зв'язку з вторгненням Росії в Україну. Зараз Кремль створює нові альянси та інвестує у будівництво атомних електростанцій, щоб зберегти свій міжнародний вплив. У такий спосіб Росія намагається скомпенсувати втрати, зумовлені санкціями та обмеженнями у експорті енергоносіїв.

Читайте також: