Американський генерал у відставці оцінив ймовірність ядерної війни

Американський генерал у відставці оцінив ймовірність ядерної війни

Загрозу ядерної війни потрібно сприймати серйозно. Хоча Росії користі від такого розвитку подій, все одно, не буде.

Тим не менш, РФ має тисячі ядерних боєголовок, і "їм явно байдуже, скільки невинних людей вони вбивають". Про це в інтерв'ю LIGA.net розповів генерал-лейтенант армії Сполучених Штатів Америки у відставці Бен Годжес.

Водночас, нині сценарій ядерної війни він вважає малоймовірним.

За словами Годжеса, в разі ядерної катастрофи Росія отримає від цього "нульову" користь.

"Буде нуль позитивних результатів, якщо вони використають ядерну зброю", ‒ сказав американський генерал.

На його думку, єдина вигода, яку отримає РФ полягає, у самому факті погрози використати цю зброю. Але це дуже небезпечно й для самої Москви, адже вона грає з ядерною риторикою як країна-член ООН.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

"Бо вони бачать: ми настільки стурбовані такою можливістю, що перестаємо робити те, що потрібно Україні, як-от забезпечення далекобійної зброї. Я думаю, це тому, що керівництво США стурбоване ядерною ескалацією", ‒ сказав Годжес.

Він також зауважив, що коли британці та французи надали Україні високоточну зброю великої дальності, зокрема, ракети Storm Shadow, то Росія нічого не зробила.

"Вони нічого й не могли зробити. Тож ядерна війна ‒ це дуже малоймовірно", ‒ зазначив Годжес.

Він припускає, що китайці застерегли Росію від використання ядерної зброї.

"А президент США Джо Байден попередив: якщо вони на це підуть, наслідки будуть катастрофічними. Мені здається, йому вірять", ‒ додав генерал.

Він підкреслив, що Україна не зупиниться навіть у разі застосування Росією ядерної зброї.

"І нарешті, мені здається, що люди навколо Путіна думають про життя після нього. Ті, хто візьме будь-яку участь у цьому, знають: їхнє життя закінчиться, вони будуть притягнуті до відповідальності", ‒ наголосив Годжес.

За словами американського генерала, російська тактична ядерна зброя призначена або для руйнування інфраструктури, або для створення проломів у захисті. Тож не варто робити помилку, припускаючи, що будь-який удар буде подібний до Хіросіми.

Росія також не має конкретно визначеної цілі для ядерного удару. Це ще один фактор, який вказує на малоймовірність атаки.

"Немає такого місця, де війна закінчиться: мовляв, якщо вони знищать це єдине місце, то отримають перевагу і переможуть. Думаю, вони вже завдали достатньо руйнувань українським містам своїми іншими ракетами. Тому я не знаю, де вони це використають. Можливо, там, де немає населення або мало населення, щоб просто показати: "Подивіться, у нас є такі можливості", ‒ додав Годжес.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко каже, що застосує ядерну зброю в разі необхідності.

Американська розвідка не має підстав сумніватися в тому, що першу партію тактичної ядерної зброї Росія вже доправила до Білорусі.

Водночас Центральне розвідувальне управління Сполучених Штатів Америки не бачить ознак підготовки Росією використання ядерної зброї в Україні найближчим часом.

Читайте також: