На Тернопільщині для переселенців встановили сонячну електростанцію

На Тернопільщині для переселенців встановили сонячну електростанцію

У Чорткові на даху гуртожитку встановили сонячні модулі для електростанції

116 модулів для сонячної електростанції були встановлені на даху гуртожитку для переселенців у Чорткові на Тернопільщині. Цю інформацію розповів директор територіального центру соціального обслуговування Чорткова Руслан Пліщук. Він також зазначив, що сонячна енергія тепер забезпечує основні потреби мешканців.

Коштувала електростанція 100 тисяч доларів, і це були гроші, які надійшли через ґрантову програму від управління верховного комісара ООН у справах біженців.

На даху нашої будівлі встановили 116 сонячних модулів. Їхня загальна потужність 50 кіловат. Монтували їх чотири дні.

За словами Руслана Пліщука, сонячна електростанція забезпечує енергією перший поверх, коридори, зони відпочинку, укриття та опалення. В приміщенні також розміщений тепловий насос, який подає теплу воду для першого поверху. Одна з локацій, яку забезпечує електростанція - пральня, де мешкає переселенка Олена Пихинько.

У пральні ми користуємося машинками. А потім тут також прасуємо і не переймаємося, що у нас вимкнуть світло.

Крім пральні, у гуртожитку є перукарня, майстерня з ремонту взуття та швейна майстерня.

Ми надаємо послуги для ВПО і жителів Чорткова. Завдяки тому, що тут є сонячні панелі, маємо безперебійну роботу. Навіть, якщо дуже швидко потрібно, то світло завжди є.

Гібридна сонячна електростанція, яка встановлена у гуртожитку, має потужний інвертор і акумулятори. Загалом, споживання електроенергії в будівлі становить 270 кіловат, і навіть при відключенні освітлення енергія продовжує накопичуватися в акумуляторах, що забезпечує безперебійну роботу важливих систем.

Наразі Кабінет міністрів України активно працює над стимулюванням напливу інвестицій у сектор відновлюваної енергетики для зменшення тривалості відключень електроенергії.

Читайте також: