Польща ухвалила новий закон стосовно мігрантів

Польща ухвалила новий закон стосовно мігрантів

Парламент Польщі ухвалив закон, який дозволяє затримувати нелегальних мігрантів, які незаконно перетинають державний кордон країни.

Закон був ухвалений у четвер, 11 жовтня, і його має підписати президент Анджей Дуда, повідомляє CNN.

У документі з'явилася процедура, згідно з якою особі, яку спіймали на незаконному перетині кордону, може бути наказано залишити територію Польщі на підставі рішення начальника місцевої прикордонної служби. Наказ може бути оскаржений командувачеві прикордонної служби, але це не зупиняє його виконання.

Крім того, закон дозволяє начальнику Управління у справах іноземців ігнорувати заяву про надання міжнародного захисту іноземця, спійманого одразу після незаконного перетину кордону.

Польща, Литва та Латвія повідомили про різке збільшення кількості мігрантів з Іраку та Афганістану, які намагаються перетнути білорусько-польський кордон. На думку Варшави та Брюсселя, це своєрідна гібридна війна, влаштована Мінськом через введені проти Білорусі санкції.

Тим часом правозахисники критикують дії Польщі щодо поводження з мігрантами на кордоні. Також було розкритиковано і новий закон, який, на думку правозахисних груп, спрямований на легалізацію утисків мігрантів на порушення зобов'язань Польщі з міжнародного права.

Раніше МЗС Польщі заявило, що мігранти біля кордону з Білоруссю не біженці. Варшава не визнає людей біля кордону біженцями й у жодному разі не пустить їх до країни.

Читайте также: