У Польщі на школярів чекають нововведення: що зміниться

У Польщі на школярів чекають нововведення: що зміниться

У Польщі готують чергове нововведення для школярів

Як передає "Хвиля", про це пише Yavp.p.

Так, освіта дітей та підлітків є одним із пріоритетних напрямів державної політики Польщі. Протягом останніх років польська влада неодноразово вносила зміни до системи шкільного навчання, націлених на підвищення його якості та доступності. Зазначимо, що нещодавно скасували домашні завдання та оцінки на заняттях з релігії та етики школярів.

Справа в тому, що міністерка освіти Польщі Барбара Новацька оголосила про введення нового шкільного предмета – Edukacja zdrowotna (основи здоров'я). Він має замінити існуючий WDŻ – wychowanie do życia w rodzinie (виховання для сімейного життя), який, на думку нинішнього керівництва МОН Польщі, дискредитував себе.

Школ, каникулы, тарифы на отопление

Новий предмет "Основи здоров'я" стане обов'язковим у початкових класах польських шкіл, але не одразу з вересня 2024 року, а трохи згодом. Оцінка з цього предмета включатиметься до підсумкового атестату учнів. Основними темами, які планується охоплювати під час уроків, стануть: захист психічного здоров'я, здорове харчування та статеве виховання.

Розробкою програми "Основ здоров'я" займеться спеціальна міжвідомча команда, яка має завершити цю роботу до кінця червня 2024 року. Крім того, для підготовки вчителів до викладання нового предмета їм будуть запропоновані післядипломні курси та додаткове навчання. Уроки з Edukacji zdrowotnej (за основами здоров'я) хочуть запровадити у школах з 1 вересня 2025 року після широких громадських консультацій.

За словами Новацької, зараз у польських школах не вистачає вчення про те, як дбати про власне здоров'я та здоров'я своїх близьких. Вона також зазначила, що новий предмет окупиться у дорослому житті, а це також означатиме, що Національний фонд здоров'я зможе виділяти більше коштів на профілактику, а не на лікування – адже суспільство буде здоровішим.

Нагадаємо, що з 1 квітня 2024 року в Польщі скасовано домашні завдання у початковій школі, за винятком завдань на розвиток дрібної моторики для наймолодших учнів. А з вересня 2024 року оцінки з етики та релігії (факультативні предмети) більше не враховуватимуться у підсумковому середньому балі учнів. Ці зміни спрямовані на забезпечення рівних можливостей для отримання високих оцінок.

Раніше ми писали, що у Польщі змінили правила подання заявок на посвідку на проживання. 

Читайте также: