Скільки заробляє ландшафтний дизайнер в Україні на місяць

Ландшафтний дизайн може стати доволі цікавим і прибутковим заняттям. Саме аргумент, скільки заробляє ландшафтний дизайнер, може стати вирішальним, коли студент намагається знайти для себе улюблену справу.

Ландшафтний дизайн доступний поза освітою і навіть особливих навичок. Така професія більше залежить від практики та вивчення трендів, менше від класичного навчання.

Ландшафтний дизайн набирає популярності з кожним роком. У такій професії можна реалізуватися у творчій сфері, а ще побудувати базу для подальшого пасивного заробітку (наприклад, відкриття свого магазину чи компанії). 

Скільки заробляє дизайнер ландшафту в Україні?

Заробітна плата ландшафтного дизайнера в Україні може залежати від декількох факторів. У цьому плані ситуація стандартна. В Україні більшість професій і заробітків залежить від досвіду, спеціалізації, регіону, розміру і престижності компанії. Від старань дизайнера залежить його заробіток і подальший розвиток. 

скільки заробляє ландшафтний дизайнер

У середньому заробітна плата ландшафтного дизайнера в Україні становить від 10 000 до 30 000 гривень на місяць. Такі суми загальні та можуть значно різнитися в різних містах. 

Деякі ландшафтні дизайнери можуть працювати на себе, що значно підвищує можливість працювати і заробляти. У цьому випадку важлива репутація і свій стиль дизайнера. 

Що стосується професії, то має значення і сезонність такої професії. У деякі холодні місяці роботи у таких дизайнерів достатньо.

На факт того, скільки заробляють ландшафтні дизайнери на місяць, на день або на рік, впливають бонуси і різні надбавки. 

Скільки в середньому можна заробити в Україні на ландшафтному дизайні (для початку визначаємося з обов'язками)?

Насамперед ландшафтний дизайнер займається створенням і оформленням форми, композиції в саду, парку, громадських місцях. По суті, його стихія це зовнішній простір, де є зелені та живі ділянки.  

До його обов'язків в Україні можуть включати:

 1. Планування і дизайн ландшафтних об'єктів. Ландшафтний дизайнер розробляє плани і концепції дизайну для різних ландшафтних об'єктів, з огляду на вимоги клієнта, функціональні потреби та естетичні уподобання.

 2. Вибір рослин і матеріалів. Дизайнер обирає відповідні рослини, дерева, чагарники, квіти і матеріали для створення дизайну. При цьому проєкт має бути безпечним і створеним за всіма законодавчими вимогами. 

 3. Врахування кліматичних та екологічних особливостей. Ландшафтний дизайнер враховує кліматичні умови та екологічні особливості регіону під час вибору рослин і матеріалів, щоб забезпечити довговічність і красу ландшафтного проєкту.

 4. Складання проєктної документації. Дизайнер розробляє проєктні креслення, схеми планування, ескізи, специфікації рослин і матеріалів, необхідні для реалізації проєкту.

 5. Взаємодія з клієнтами. Ландшафтний дизайнер консультує клієнтів, а також співпрацює з іншими фахівцями, як-от архітектори, інженери, садівники і будівельники, для успішної реалізації проєктів.

 6. Контроль виконання проєкту. Дизайнер контролює процес реалізації проєкту. 

Загалом у ландшафтного дизайнера можуть бути свої унікальні обов'язки і складнощі, які продиктовані його стилем. 

Як стати ландшафтним дизайнером в Україні? 

Зарплата ландшафтного дизайнера в Україні залежить від його кваліфікації та навичок. Усі інші чинники вже другорядні. 

Утім, попри всі складнощі, дизайнером можна стати. 

скільки заробляє дизайнер ландшафту

Щоб стати ландшафтним дизайнером в Україні, необхідно використовувати простий алгоритм:

 1. Здобути освіту в галузі ландшафтного дизайну або архітектури. Таке класичне навчання дає "базу". Без неї створювати правильні конструкції не вдасться. 

 2. Проходьте стажування і практику. Після навчання намагайтеся напрацювати досвід або пройти стажування в агентстві з ландшафтного дизайну або в архітектурній фірмі. 

 3. Розвиваєтеся і постійно вчіться. У цьому допоможе участь у професійних курсах, семінарах, майстер-класах та інших освітніх заходах.

 4. Створюйте своє резюме. Це допоможе продемонструвати свої навички та досвід потенційним роботодавцям або клієнтам.

 5. Прагніть професійної сертифікації. В Україні поки що немає обов'язкової сертифікації для ландшафтних дизайнерів, проте сертифікація може допомогти знайти дорожчі проєкти. 

 6. В Україні завжди є можливість працювати на себе. Такий варіант, навіть у ландшафтному дизайні, відкриває чимало можливостей. 

Саме робота на себе і дає більше можливостей у творчій реалізації. За своєю суттю, ландшафтний дизайнер може творити, як йому заманеться.