Чапутова Зузана

Дата народження: 21.06.1973

Зузана Чапутова - словацький політик, юрист, громадський активіст, президент Словацької Республіки і вищий головнокомандувач Збройних сил Словаччини з 15 червня 2019 року.

Місце народження. Освіта. Зузана Чапутова народилась 21 червня 1973 року в Братиславі, Чехословаччина. Вона зросла в Пезінку, місті недалеко від столиці Словаччини.

У 1996 році Зузана закінчила юридичний факультет Університету Коменського в Братиславі.

Всі пов'язані матеріали:

  • Словацький уряд фіто заблокував 40 млн євро військової допомоги Україні - AktualityНовини
  • Уряд Словаччини сформовано на 80%. Smer-SD хоче очолити Міноборони і МЗС Новини
  • Президент Чехії - Словаччини про відмову від допомоги Україні: Не вважаю ці дії удачними Новини

Кар'єра. Після закінчення навчання Зузана Чапутова працювала в мерії Пезінка, спочатку як асистент юридичного відділу, а потім заступник керівника. Протягом багатьох років працювала в громадському об'єднанні VIA IURIS.

Пізніше вона працювала в некомерційному секторі в фонді Відкрите суспільство, де керувала державним управлінням та проблемою дітей, що постраждали від насильства та експлуатації. Працювала менеджером проектів в громадському об'єднанні EQ Klub з питань місцевого розвитку.

Як адвокат VIA IURIS, Зузана Чапутова протягом 14 років вела кампанію проти будівництва сміттєзвалища, яке забруднювало ґрунт, повітря та воду в Пезінку та його околицях. Справа завершилась у 2013 році, коли Верховний суд Словаччини вирішив, що сміттєзвалище є незаконним. У 2014 році мешканці села Смоленице скористалися допомогою Зузани Чапутової, щоб зупинити установку по газифікації відходів, що перетворює сміття на паливо та електрику за допомогою нової, неперевіреної технології. За свої зусилля у 2016 році Чапутова отримала екологічну премію Goldman Environmental Award, найпрестижнішу нагороду в галузі охорони навколишнього середовища у всьому світі.

Політична кар'єра. Зузана Чапутова є одним з засновників та заступником голови соціал-ліберальної партії Прогресивна Словаччина з 2017 року.

У березні 2018 року Чапутова оголосила про свій намір балотуватися на президентських виборах у 2019 році. Її кандидатуру підтримали дві інші партії, SaS і SPOLU. Чапутова перемогла у першому турі виборів з 40,5% голосів. У другому турі Чапутова набрала 58,4% голосів, перемігши Мароша Шефчовича, незалежного кандидата, якого підтримала правляча партія Smer-SD. Чапутова стала п'ятим словацьким президентом і першою жінкою-президентом в історії Словаччини.

15 червня 2019 року Зузана Чапутова вступила на посаду президента Словаччини.

Погляди. Чапутова - проєвропейський політик. Підтримує право ЛГБТ на одностатеві шлюби та усиновлення, а також права на аборти.

Особисте життя. Чапутова розведена, має двох дочок.

20.09.2023 р.