У Польщі побоюються відтоку українських працівників через мобілізацію

У Польщі побоюються відтоку українських працівників через мобілізацію

Українці з Польщі можуть масово переїжджати на захід Євросоюзу

Кадрові агентства Польщі прогнозують, що українські чоловіки поступово переїжджатимуть з Польщі далі на захід Євросоюзу, пише Економічна правда.

У військовозобов'язаних українців, зокрема, тих людей, які перебувають за кордоном залишилось менше ніж тиждень для того, щоб оновити свої дані. Ця вимога може призвести до поступового відтоку українських працівників з місцевого ринку.

Зазначається, що громадянам, які не виконують цього обов'язку, не продовжать та не видадуть документи, що дають право на перебування за кордоном.

"Як наслідок, люди, чиї паспорти мають короткий термін дії, можуть втратити можливість подорожувати та працювати після закінчення чинності документів, що дозволяють легалізувати роботу та перебування за кордоном", - зазначив представник агентства зайнятості Gi Group Poland.

В повідомленні додають, що на страховому обліку перебували 760 200 працівників з України, приблизно 52% - чоловіки.

Більшість із них працюють на робітничих посадах в будівельній галузі, промисловості, логістиці, сільському господарстві, торгівлі.

Польські експерти сходяться в думці, що раптовий відтік українських громадян навряд чи реальний, але у довгостроковій перспективі він може зачепити тисячі людей.

Компанії в Польщі уже кілька місяців систематично втрачають працівників з України. Вони переїжджають в інші країни Євросоюзу, де зарплати вищі. Тому закон про мобілізацію стане ще одним фактором, який може збільшити масштаби переселення.

Читайте також: