Війна в Україні: у Норвегії відкрився збройовий завод на тлі збільшення попиту на ракети

Війна в Україні: у Норвегії відкрився збройовий завод на тлі збільшення попиту на ракети

Норвезька оборонна компанія відкрила новий завод для виробництва ракет, щоб задовольнити зростаючий попит на зброю. За словами голови компанії Kongsberg, цей попит включає і Україну.

За інформацією агентства Reuters, союзники НАТО прагнуть збільшити своє виробництво зброї та ракет, в тому числі для постачання Україні, а також для поповнення своїх запасів.

Рішення про будівництво заводу було прийняте у 2021 році, перед тим, як Росія вторглася в Україну. Частина збільшеного попиту стосувалася ВМС США, які обрали протикорабельну ракету Naval Strike Missile компанії Kongsberg з дальністю дії 250 км для свого флоту.

Голова компанії зазначив, що попит зросла після початку війни в Україні. Завод буде виробляти кілька сотень ракет щорічно.

Компанія відмовилася надати інформацію про те, чи були їх ракети передані Україні безплатно союзниками НАТО. Однак у 2023 році повідомлялося, що США працювали над передачею своїх ракет NSM Україні, щоб допомогти з боротьбою з морською блокадою Росії в Чорному морі.

Ракета NSM, розроблена норвезькою компанією Kongsberg Defence & Aerospace, була створена як заміна ракеті Penguin. Вона призначена для атак на наземні цілі. Контракт на виготовлення перших ракет був підписаний у червні 2007 року.

Ракети NSM були обрані норвезькими ВМС для озброєння фрегатів типу "Фрітьоф Нансен" і ракетних катерів типу "Скьольд".

Джерело: РБК-Україна

Читайте також: