Тема дня:

Дженніфер Лопес, Біллі Айлиш та інш зірки приміряли українські вишиванки

До Всесвітнього дня вишиванки запустили артпроект ВишиванкаDAY, в якому задіяні світові та українські. знаменитості, артисти, популярні телеведучі.

Вишиванка має тисячолітню історію і залишається не тільки символом національної ідентичності, але і джерелом натхнення для сучасників. В цьому році, в умовах карантину, ВишиванкаDAY буде проходити на діджитал-майданчиках каналу «Україна» і новин «Сьогодні» в форматі артпроекта. Коллажистка Дарія Коваль майстерно інтегрує в наряди зоряних учасників проекту оригінальні орнаменти вишивки від відомих вітчизняних дизайнерів – Оксани Караванської, Юлії Магдич, Оксани Полонець, Роксолани Богуцької і бренду ETNODIM, пише видання INKORR.com

«Вишиванка – це символ української культури та ідентифікаційний код українців у різних куточках світу. Орнаменти та техніки вишивання передавалися від покоління до покоління і могли розповісти про побут, вірування, навіть про історичні події в різних регіонах України. Сьогодні дуже важливо не тільки зберігати давні традиції, але й надати їм нове дихання для продовження в майбутніх поколіннях. Проект допомагає популяризувати вишивку, як предмет декоративно-прикладного мистецтва і дає поштовх до розвитку сучасної української культури і дизайну», – наголосила український дизайнер Оксана Полонець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Тіна Кароль та Дан Балан знову підігріли чутки про їх роман

Вбрання герцогині Кембриджської Кейт Міддлтон прикрасила гуцульська автентика від Оксани Караванської. До лаконічного сукні дружини принца Гаррі Меган Маркл коллажистка підібрала геометричний орнамент і сережку-кисть від бренду «ETNODIM». Розкішні квіти, виконані в техніці борщагівській вишивки з Тернопільської області, від Роксолани Богуцької зробили неповторними образ Марини Кухар.

Стильний мікс сучасної та старовинної вишивки, орнаментів з різних регіонів України та різних технік від Оксани Караванської надав несподівані акценти нарядам Дженніфер Лопес і Біллі Айлиш. А унікальний візерунок, який для своєї вишиванки створила прабабуся відомого дизайнера, створив захоплюючий этнообраз Олени Кот.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!