Міносвіти затвердило систему перезарахування оцінок із закордонних шкіл

Міносвіти затвердило систему перезарахування оцінок із закордонних шкіл

МОН затвердило систему перезарахування оцінок з закордонних шкіл

Міністерство освіти і науки України схвалило систему перезарахування оцінок із закордонних шкіл, що суттєво спростить життя українським учням-біженцям.

"Хвиля" повідомляє, що

до цього школи не мали чітких шкал відповідності українських та зарубіжних оцінок
. Тепер учні можуть перераховувати оцінки з предметів, загальних для обох країн. Інші предмети (українознавчий компонент) вони можуть вивчати відповідно до модифікованих (скорочених) програм та проходити оцінювання дистанційно.

Міністерство освіти і науки України пояснило, що якщо учень чи учениця отримали оцінку "добре" з математики в Польщі, то згідно з таблицею перекладаємо цей результат в українську оцінку "8" з математики або алгебри/геометрії.

Якщо моделі оцінки відрізняються, МОН рекомендує виставляти оцінку на користь учня. Наприклад, якщо учень чи учениця отримали у Німеччині оцінку "1" (відмінно), що відповідає українському високому рівню, можна виставляти найвищу оцінку – "12".

Серед країн, для яких розроблені таблиці перекладу оцінок, є Словаччина, Болгарія, Литва, Бельгія, Фінляндія, Туреччина, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, США, Латвія, Швеція, Австрія, Швейцарія, Румунія, Норвегія, Канада, Німеччина, Польща, Чехія, Італія, Великобританія, Нідерланди, Угорщина та Франція.

Учні, які одночасно навчаються у школі за кордоном та у навчальному закладі України, можуть скласти річну оцінку перед початком наступного навчального року з перезарахуванням результатів навчання за кордоном.

Нагадаємо, в Україні зафіксовано рекордну кількість чоловіків, які вирішили вступити до магістратури та аспірантури.

Читайте також: