НБУ визнав Monobank законним

Раніше у регулятора було інше ставлення до проекту.

Національний банк України змінив позицію з приводу роботи проекту Monobank в Україні, визнавши її цілком законною, повідомляє Ліга.

НБУ також роз'яснив правові особливості віддаленого обслуговування клієнтів українських банків, зазначивши, що співробітники банків можуть проводити ідентифікацію клієнтів за межами відділень за умови особистої присутності клієнта.

Раніше регулятор повідомляв, що банки зобов'язані проводити первинну ідентифікацію клієнтів у відділеннях.

Нагадаємо, що в середині жовтня екс-менеджери націоналізованого ПриватБанку заявили про запуск інноваційного проекту під назвою Monobank. Дмитро Дубілет, Олег Гороховський і Михайло Рогальський позиціонують свою розробку як інноваційний банківський сервіс, який житиме лише в онлайні. Тобто без фізичних відділень. Бета-тестування Monobank тривало трохи більше місяця. І 22 листопада він був офіційно запущений у промислову експлуатацію. 

У проекту немає банківської ліцензії, яка видається НБУ і надає право проводити розрахункові операції, приймати гроші на депозити або видавати кредити. Monobank – це онлайн-сервіс, який забезпечує доступ до банківських послуг. При цьому безпосередньо операції здійснює Universal Bank (належить бізнесменові Сергію Тігіпку). Він є фінансовим партнером Monobank і саме він оперує грошима клієнтів. Іншими словами, підключаючись до онлайн-сервісу, людина, по суті, стає клієнтом Universal Bank. Але доступ до його послуг він отримує не безпосередньо у відділеннях Universal, а дистанційно через Monobank.