Німеччина гальмує нові санкції проти Росії - ЗМІ

Німеччина гальмує нові санкції проти Росії - ЗМІ

Країни ЄС не змогли узгодити нові санкції проти Росії через блокування Німеччиною

Країни Євросоюзу не змогли погодити 14-й пакет санкцій проти Росії, оскільки Німеччина його блокує попри те, що пункт, який Берлін вважав проблематичним, було скасовано.

Посадовці із 27 країн ЄС обговорювали новий пакет санкцій понад місяць. Нові заходи включають заборону на перевалку російського скрапленого газу (СПГ) та план покласти відповідальність на операторів ЄС за порушення санкцій дочірніми компаніями та партнерами у третіх країнах, пише Reuters із посиланням на дипломатів ЄС.

Дипломати та поінформоване джерело повідомили Reuters, що вагання Німеччини були частково пов'язані із внутрішніми розбіжностями між МЗС країни та офісом канцлера.

Пункт, який вилучили із проєкту пакету, був розширенням "положення про відсутність Росії" на дочірні компанії у третіх країнах. Це положення змусило б дочірні компанії "на договірній основі заборонити реекспорт до Росії та реекспорт для використання в Росії".

Зазначається, що пункт статті 12G було вилучено із компромісного тексту, розповсюдженого серед держав-членів незадовго до зустрічі послів у середу.

ЄС постійно посилює санкції проти Москви за її повномасштабне вторгнення в Україну, однак ці зусилля підриваються обходом обмежень через треті країни. Включення цього пункту ще більше посилило б заходи блоку, йдеться у матеріалі.

За словами неназваних європейських дипломатів, посли країн ЄС продовжать дебати щодо наступного пакету санкцій проти РФ.

Джерело: Укрінформ

Читайте також: