Пенсійний блеф: експерт розповів, як влада "годує" українців обіцянками

Пенсійний блеф: експерт розповів, як влада

У своєму недавньому відео журналіст та експерт із пенсійної справи Сергій Коробкін розкритикував дії українського уряду щодо пенсійної реформи. За його словами, численні обіцянки чиновників так і залишились невиконаними.

"Нам обіцяли бальну пенсійну систему. Нам обіцяли універсальну соціальну допомогу. Нам обіцяли накопичувальні пенсії", - нагадав Коробкін.

Мінімальна пенсія: обіцяного чотири роки чекають

Особливу увагу журналіст приділив законопроекту №2575, який передбачав збільшення розміру мінімальної пенсії за віком удвічі. Документ було зареєстровано ще у грудні 2019 року, проте через 4,5 роки так і не було винесено на голосування до Верховної Ради.

"Дуже багато законопроектів так і не стають законами. Іноді це суто популістські норми, автори яких наперед знають, що грошей у бюджеті на реалізацію таких законів немає", - зазначив Коробкін.

Сергій Коробкін

Бальна система та уніфікована соцдопомога: анонси без конкретики

Експерт також нагадав про обіцянки уряду запровадити бальну пенсійну систему та уніфіковану соціальну допомогу. Однак, незважаючи на гучні заяви чиновників, остаточних варіантів відповідних законопроектів досі немає.

"Треба завжди обережно ставитися до подібних ініціатив і розуміти, де в новинах йдеться лише про проекти, а де вже про затверджені норми, а де навіть і законопроекту ще немає, а лише оголошені наміри чи просто популістські обіцянки", - наголосив Коробкін.

Захмарні пенсії суддів: справедливість не перемогла

Окремо журналіст зупинився на темі надхмарних пенсій суддів Конституційного суду. За його словами, незважаючи на резонансний законопроект №8321, який передбачав урізання виплат, документ так і не було ухвалено.

"Це просто у ЗМІ звучало - красиво урізати пенсії суддям", - із сарказмом зауважив Коробкін.

Накопичувальна пенсійна система: міф, а не панацея

На завершення експерт прокоментував ситуацію із накопичувальною пенсійною системою, яку українцям обіцяють рік у рік. На його думку, в реаліях України вона, в принципі, неможлива, а позитивний ефект від її впровадження можна буде відчути лише через 20 років.

"Говорити, що накопичувальна система – це якась панацея, яка нас завтра врятує, – це чистий міф, яким нас продовжують годувати", - резюмував Коробкін.

Читайте також: