Українцям можуть припинити виплату пенсії: причини та як відновити

Українцям можуть припинити виплату пенсії: причини та як відновити

Українцям розповіли, у яких випадках можуть припинити виплату пенсій та як її відновити.

Як передає "Хвиля", про це йдеться у Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Так, пенсіонерам слід бути уважнішими, адже існує ціла низка причин, згідно з якими можуть припинити виплати. Однак, якщо таке сталося, сильно засмучуватися не потрібно, адже їх можна відновити, а також запобігти цій ситуації.

Причини припинення виплати пенсій:

 • Якщо пенсію призначено на підставі документів, що містять неправильні відомості.
 • У разі виїзду на постійне місце проживання за кордон, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.
 • У разі смерті пенсіонера.
 • У разі неотримання пенсії через відділення поштового зв'язку протягом шести місяців поспіль.
 • Невизнання пенсіонера особою з інвалідністю.
 • Працевлаштування особи, яка отримує пенсію за вислугу років, на роботу за посадою, яка дає право на пенсію за вислугу років.
 • В інших випадках передбачених законом, наприклад, закінчення терміну навчання дітей, які отримують пенсію у разі втрати годувальника.

Пенсії в Україні / Фото: Getty Images

Крім того, орган ПФУ припиняє перерахування пенсії у разі виключення банку із переліку уповноважених банків.

Зауважте, що призупинення пенсійних виплат можна уникнути. Для цього застраховані особи зобов'язані повідомляти органи Пенсійного фонду протягом десяти днів про таке:

 • Зміна даних, що вносяться до персональної облікової картки у системі персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
 • Виїзд за межі держави.
 • Про обставини, що призводять до зміни статусу.

У тому випадку, якщо одержувачу пенсії не відомо про причину припинення пенсійних виплат, потрібно звернутися з письмовим запитом до Пенсійного фонду України та з'ясувати причини припинення виплати.

Купити стаж для пенсії / Фото: Віталій Носач, <a href=РБК-Україна" >

У Пенсійному фонді також підказують, як відновити виплати у разі припинення.

Так, пенсіонеру необхідно звернутися до територіального органу ПФУ з відповідною заявою. Відновлення виплати пенсії здійснюється за документами, які є у пенсійній справі або заявник може надати інші наявні документи (про стаж, заробітну плату, інші документи, які можуть вплинути на розмір пенсії).

Законодавством також передбачено, що в період дії військового стану в Україні та протягом трьох наступних місяців після місяця, в якому воно буде припинено або скасовано, заяву про відновлення пенсії та документи, необхідні для відновлення пенсії, особами, які тимчасово проживають за кордоном, можуть надсилатися поштою.

Зверніть увагу, що до заяви про призначення пенсії такі особи додають копії документів, у тому числі документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця та реєстрацію їх місця тимчасового проживання/перебування за кордоном (з переказом), засвідчені дипломатичним представництвом або консульською установою України чи нотаріально. та додатково документ про посвідчення факту, що фізична особа є живою.

Також є момент, що виплату пенсії припинили через те, що гроші з пенсійної картки не знімалися протягом 6 місяців. Тут знадобиться пройти фізичну ідентифікацію.

Зробити це можна так:

 • С помощью электронного кабинета ПФУ из Дія.Підпис.
 • Надіславши листа до Пенсійного фонду.
 • За допомогою відеоконференції.
 • Якщо людина перебуває за кордоном, це питання можна вирішити в консульстві.

Термін відновлення пенсії після з'ясування обставин, що призвели до припинення, та за умови її відновлення становить 10 днів.

Раніше повідомляли, що деякі українці можуть достроково вийти на пенсію. 

Читайте також: