Українців у Польщі захистять від роботодавців штрафами до 60000 злотих
У Польщі посилюють відповідальність роботодавців за порушення прав працівників. Уже з липня 2026 року компанії можуть отримати штраф до 60 тисяч злотих за незаконний тиск, звільнення або погіршення умов праці після перевірок трудових відносин. Про це повідомляє inPoland.
Польща змінює Кодекс праці для захисту працівників
Поправки до Кодексу праці передбачають появу нового правопорушення для роботодавців. Йдеться про випадки, коли працівник фактично виконує роботу як штатний співробітник, але оформлений за цивільно-правовим договором.
Тепер інспектори Національної інспекції праці Польщі отримають право адміністративно визначати наявність трудових відносин без окремого рішення суду.
Ключовим критерієм залишиться спосіб виконання роботи, а не назва договору між працівником і роботодавцем.
Штрафи для роботодавців у Польщі зростуть до 60000 злотих
Нові правила почнуть діяти з 8 липня 2026 року. Після рішення інспекції роботодавець не зможе звільнити працівника або погіршити йому умови праці.
За порушення передбачені штрафи від 2000 до 60000 злотих. Раніше максимальне покарання становило 30000 злотих.
Зміни також стосуватимуться:
-
порушень правил робочого часу;
-
неналежного ведення документації працівників;
-
зловживання цивільно-правовими договорами.
Водночас підприємствам дадуть 12 місяців, щоб добровільно перевести працівника з цивільно-правового договору на трудовий без ризику отримати штраф.
Якщо ви цікавитесь роботою в Польщі, пропонуємо ознайомитись з 350 000 вакансій на порталі Layboard.
Для українців у Польщі це означає додатковий захист від незаконних звільнень та спроб роботодавців обходити трудове законодавство через нестандартні форми працевлаштування.
Читайте також

