З 2026 року українці 40+ отримають безкоштовні чекапи: як це працюватиме
Журналіст
Ганна Ткач
01.10.2025 - 14:30
2986 переглянули
Як повідомляє hvylya.net: Україна готується до запуску нової програми медичних оглядів для осіб віком від 40 років. Зокрема, планується раннє виявлення серцево-судинних захворювань, діабету та ментальних розладів.
"Серцево-судинні захворювання очолюють рейтинги у всіх країнах світу як основна причина смертності населення, в тому числі й передчасних причин смерті. Ми...робимо певні речі для раннього виявлення захворювань, щоб була можливість їх профілактувати", - пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Громадяни, які вирішать скористатися програмою, отримають можливість провести медичний огляд та безкоштовні лікарські засоби в разі необхідності. Програма стартує з 1 січня 2026 року, а комунікацію щодо участі можна буде отримати через застосунок "Дія".
Читайте також
Спалах Еболи у Франції: перший випадок на материку
сьогодні, 07:36
72 переглянули
ДБР розслідує 26 смертей новобранців у штурмовому полку «Скеля»
сьогодні, 07:20
61 переглянули
Anthropic запроваджує перевірку особи для користувачів Claude
сьогодні, 05:40
62 переглянули
Нові норми білка та активності: вчені закликають переглянути рекомендації
сьогодні, 00:16
78 переглянули
Безпечне тренування в спеку: головні правила від лікаря
вчора, 18:44
95 переглянули
Українці 40+ отримають 2000 грн на безплатне обстеження здоров’я
вчора, 16:36
86 переглянули

