Визначні місця Києва: цікаві місця в Києві де можна погуляти

Визначні місця Києва: цікаві місця в Києві де можна погуляти

Київ є досить гарним та цікавим містом. Окрім місць відпочинку та парків, у нього багато визначних пам'яток. Саме вони приваблюють туристів та гостей міста. Люблять і кияни.

Не всі визначні пам'ятки міста Києва сподобаються гостям. Навіть якщо мова про головні туристичні місця, це цілком нормально. Деякі визначні пам'ятки Києва для дітей підійдуть більше, а інші визначні пам'ятки Києва взимку красивіші. Тому їх все потрібно розділяти для відпочинку взимку, для дорослих та для дітей. Багато з них розташовані в центрі, інші на околиці. Загалом така різноманітність дивує.

Пам'ятки Києва що подивитись?

Отже, краще одразу розділити деякі види таких місць:

 • цікаві місця у Києві для молоді;

 • цікаві місця у Києві для прогулянки;

 • місця для молоді;

 • цікаві місця, щоб погуляти;

 • цікаві місця, щоб активно відпочити.

В цілому, цікаві місця, які варто відвідати, залежать від переваг і інтересів. Тобто можна самому скласти список, які цікаві місця у центрі Києва можна переглянути.

Пам'ятки Києва що подивитись

Але все по порядку, Київ є столицею України, багатою на історичні, культурні та природні пам'ятки, які пропонують безліч варіантів для прогулянок та екскурсій. Розмаїття вистачає, а ось далі можна вибрати більше варіантів для себе.

Києво-Печерська Лавра

Описуючи найкращі пам'ятки Києва, потрібно обов'язково приділити час та увагу Києво-Печерській Лаврі. Це один із найстаріших та найбільш значущих монастирів в Україні, заснований у 1051 році. Комплекс включає численні церкви, дзвіницю, печери з мощами святих і музеї.

У світлі недавніх подій Лавра стала і центрів релігійних заворушень в Україні. Звичайно, початок цьому започаткувало війну, що й запустило цілу ланцюгову реакцію. Зараз ситуація стабільніша, а Лавру можуть відвідати всі охочі.

Чим же Лавра така особлива:

 1. Печери. Лавра відома своїми печерами, де поховані мощі святих. Екскурсія печерами — обов'язковий пункт для туристів.

 2. Дзвіниця. Велика Лаврська дзвіниця пропонує чудовий краєвид на місто.

 3. Музеї. У Лаврі є кілька музеїв, включаючи Музей мініатюр та Музей історичних скарбів України.

Лавра давно вийшла межі просто церкви. Навіть люди, які не відносять себе до будь-якої релігійної конфесії, радо відвідують Лавру.

Софійський собор

Жодна екскурсія не обійдеться без відвідин Софійського собору. Він є своєрідною візитівкою Києва.

Софійський собор — це одна з найдавніших споруд Києва, побудована в XI столітті та внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Собор відомий своїми давніми фресками та мозаїками. Зовнішню красу собору навіть важко оцінити.

Пам'ятки Києва що подивитись

Усередині собору збереглися унікальні фрески та мозаїки XI ст. Їх збереженню надають особливого значення. Також з дзвіниці собору відкривається чудовий краєвид на історичний центр Києва. Таку панораму навіть важко описати словами. На території собору знаходиться музей, який розповідає про історію Києва та сам собор.

Андріївський Узвіз

Відвідавши центр, варто приділити увагу Андріївському узвозу. Він у своєму роді унікальна та досить довга пам'ятка Києва.

Андріївський узвіз — одна з наймальовничіших та історично значущих вулиць Києва, що сполучає верхнє місто з Подолом. Тут багато художніх галерей, сувенірних лавок та кафе. Що цікаво, саме такий спуск залишає у пам'яті туристів найяскравіший слід.

Особливості цієї визначної пам'ятки:

 1. Андріївська церква. Побудована за проектом архітектора Бартоломео Растреллі церква є яскравим зразком бароко.

 2. Будинок-музей Булгакова. Будинок, де жив знаменитий письменник Михайло Булгаков, тепер перетворено на музей, присвячений його життю та творчості.

 3. Галереї та сувенірні лавки. На узвозі безліч художніх галерей та сувенірних крамниць, де можна придбати вироби українських майстрів.

Спуск досить колоритний та унікальний.

Михайлівський Золотоверхий монастир

Ще одна визначна пам'ятка, яку потрібно відвідати, і побачити унікальну архітектуру на власні очі.

Михайлівський Золотоверхий монастир був заснований у XII столітті та відновлений у XX столітті після руйнування. Комплекс включає собор, дзвіницю і трапезну церкву. Саме його непроста історія додає монастирю якоїсь містики та загадковості.

Відновлений у XX столітті собор із золотими куполами є одним із символів Києва. Його знають навіть туристи, які відвідали столицю лише раз. З дзвіниці монастиря відкривається гарний краєвид на Михайлівську площу та околиці. Загалом, ця панорама точно заслуговує на увагу.

У монастирі розташовані музеї, де можна дізнатися про історію монастиря та Києва. Поруч із монастирів багато місця для прогулянок та відпочинку.

Хрещатик та Майдан Незалежності

Звісно, ​​говорячи про Київ та його пам'ятки, треба згадати про Хрещатик. Це головна вулиця Києва, що простяглася від Бессарабської площі до Європейської площі.

Пам'ятки Києва для дітей

Друга визначна пам'ятка, яку потрібно помістити і вона знаходиться досить близько, Майдан Незалежності. Це центральна площа міста, яка стала символом незалежності України.

Особливості цих визначних пам'яток:

 1. Архітектура. На Хрещатику знаходяться будинки, збудовані в стилі сталінського ампіру, а також сучасні будівлі.

 2. Фонтани та пам'ятники. На Майдані розташовані фонтани та пам'ятники, включаючи знаменитий монумент Незалежності.

 3. Події та фестивалі. Майдан часто стає майданчиком для масових заходів, концертів та фестивалів. Точніше це все було до війни, зараз на якийсь час проводити заходи можливості майже немає.

Центр Києва сам по собі дуже гарний, а тому його найкраще точно відвідати.

Арка Дружби народів

У списку визначних пам'яток Києва потрібно і згадати досить спірний зараз об'єкт. Арку Дружби народів було збудовано 1982 року на честь об'єднання України та Росії. Нині це раніше популярне місце для туристів та місцевих жителів стало спірним моментом. Кияни, та українці загалом, просять знести символ дружби з народом, який нині нищить громадян України. Поки що такої технічної та фінансової можливості немає, тому арка зараз виконує іншу роль. Вона нагадує цінність своєї ідентичності, як народу.

Володимирська гірка

Володимирська гірка — історичний парк у центрі Києва, названий на честь князя Володимира, хрестителя Русі. У його центрі є пам'ятник князю Володимиру (одна з найстаріших пам'ятників у Києві, встановлена ​​у 1853 році).

У парку є канатна дорога. Вона з'єднує Володимирську гірку з Подолом, пропонуючи захоплюючі краєвиди на місто та річку. Також у парку є пішохідні маршрути.

Оболонська набережна

Оболонська набережна — це мальовниче місце вздовж Дніпра на північному заході Києва, популярне серед мешканців та туристів. Її також можна відвідати, якщо є час.

На набережній є прогулянкові зони, пляжі та зони відпочинку. Також там розташовані ресторани та кафе.

Читайте також: