Найкращі цікаві пам'ятки Львова: ТОП 10 місць

Найкращі цікаві пам'ятки Львова: ТОП 10 місць

Львів цікавий не лише своєю культурою та популярністю серед туристів, а й знаменитими місцями. ТОП 10 визначних пам'яток Львова можуть здивувати навіть корінних мешканців.

Розглядаючи всі визначні пам'ятки Львова, варто відзначити, що такий відпочинок може бути неймовірно різноманітним. Адже є головні визначні пам'ятки Львова, а є й нові знамениті місця Львова, і всі вони мають на меті різну аудиторію. Список таких місць може бути дуже різноманітним.

Місто Львів визначні пам'ятки: всі найкращі, цікаві та красиві місця

Розбираючи пам'ятки у Львові, їх умовно можна розділити на історичні чи просто знамениті. Все це місця можуть кардинально відрізнятись один від одного. Такий факт також треба враховувати.

10 пам'яток Львова

Загалом усі пам'ятки не лише демонструють багату історію та культуру Львова, а й створюють неповторну атмосферу цього дивовижного міста.

Львів — це місце, де минуле та сьогодення переплітаються в гармонійній єдності, пропонуючи мандрівникам унікальний досвід та безліч відкриттів. У місті точно можна знайти потрібне місце для відпочинку.

Вибираючи собі визначні пам'ятки для відвідування у Львові, можна враховувати кілька факторів:

  • інтереси (який відпочинок більше подобається);

  • кількість вільного часу (не всі визначні пам'ятки знаходяться в пішій доступності).

Список пам'яток лише умовний і його можна коригувати, підбирати свої варіанти або взяти на основу ТОП-10 таких місць, які сподобаються туристам.

Площа Ринок

Площа Ринок — серце Львова, де перетинаються історії різних епох та культур. Історія площі починається у XIV столітті, коли Львів був частиною Королівства Польського. Тут знаходився головний ринок міста, і саме звідси місто почало розвиватися. Серед найцікавіших будівель:

  1. Чорна кам'яниця — збудована у XVI столітті, вона відома своїм темним фасадом та унікальною архітектурою.

  2. Будинок Корнякта — ренесансний палац XVI століття, в якому нині знаходиться історичний музей.

  3. Ратуша — нинішня ратуша побудована в 1835 році, і з її вежі відкривається чудовий вид на місто.

10 пам'яток Львова

Площа Ринок є одним із найпопулярніших місць у місті. Його відвідують буквально усі туристи, які вперше відвідують Львів.

Вірменський квартал

Вірменський квартал — одне із найстаріших та найколоритніших місць Львова. Вірменська громада, яка оселилася тут у XIV столітті, залишила значний слід у архітектурі та культурі міста. Основні пам'ятки:

  1. Вірменський кафедральний собор — заснований у 1363 році, цей храм є унікальним зразком вірменської архітектури та мистецтва. Усередині собору можна побачити фрески Яна Розена та вівтар, створений відомими майстрами.

  2. Вірменська вулиця — історична вулиця, повна старовинних будинків та атмосферних двориків.

10 пам'яток Львова

Дивним чином ця частина Львова водночас популярна і не дуже відома, тому туристам точно варто відвідати цю частину автентичного міста.

Високий Замок

Високий Замок — це горб, на вершині якого колись стояв замок, збудований у XIII столітті для захисту міста. В даний час від замку залишилися лише руїни, але основне задоволення для туристів — це панорамний краєвид на Львів, який відкривається з вершини пагорба. У парку Високий Замок можна прогулятися мальовничими стежками і насолодитися тишею та зеленню.

всі пам'ятки Львова

Загалом Високий Замок входить до ТОП-10 місць, які потрібно відвідати у Львові. Якщо брати гіда, можна ще й дізнатися багато історій про це місце.

Оперний театр

Ще одне відоме місце у місті Львів. Його також відвідує кожен турист, який уперше опинився у Львові.

всі пам'ятки Львова

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької був відкритий у 1900 році і одразу став архітектурною перлиною міста. Будівля, побудована за проектом архітектора Зигмунта Горголевського, славиться своїм розкішним інтер'єром та чудовою акустикою. Тут відбуваються оперні та балетні спектаклі, концерти та інші культурні заходи.

Личаківський цвинтар

Личаківський цвинтар — це не просто місце поховань, а справжній музей просто неба. Заснований у 1786 році, цвинтар вражає своїми пам'ятниками та скульптурами, виконаними видатними майстрами XIX та XX століть. Тут спочивають багато відомих особистостей, таких як Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Соломія Крушельницька та інші.

всі пам'ятки Львова

Звичайно, не кожен турист хоче відвідувати місце поховання, втім це місце справді унікальне та наповнене історією. Визначна пам'ятка краще відвідувати в компанії або з гідом, тоді вдасться відволіктися від терміну «цвинтар».

Палац Потоцьких

Палац Потоцьких, збудований у 1880-х роках, є чудовим прикладом французької класичної архітектури. Будівлю було збудовано за проектом французького архітектора Людвіга де Верні. Сьогодні тут є Львівська національна галерея мистецтв, де можна побачити багату колекцію творів європейських та українських майстрів.

головні пам'ятки Львова

Зараз це популярне місце, яке варто відвідати. Палац не лише популярний, а й дуже гарний.

Домініканський собор

Домініканський собор Святої Євхаристії — це один із найвеличніших храмів Львова. Збудований у стилі бароко у XVIII столітті, собор славиться своїми пишними інтер'єрами та унікальною архітектурою. Нині це діюча церква, де проводяться служби та релігійні заходи.

головні пам'ятки Львова

Палац досі залишається популярним. На його території проводяться спеціальні екскурсії, які люблять туристи.

Кафедральний собор Святого Юра

Собор Святого Юра є одним із головних символів греко-католицької церкви в Україні. Збудований у середині XVIII століття, собор вражає своїм бароковим архітектурним стилем та чудовими інтер'єрами. Тут зберігаються мощі Святого Георгія та інші святині.

головні пам'ятки Львова

Наразі собор може відвідати кожен турист чи українець, навіть без прив'язки до певної релігії.

Львівська пивоварня

Львівська пивоварня — найстаріша пивоварня України, заснована у 1715 році. Тут можна відвідати музей пива, де представлено історію пивоваріння та демонструються старовинні інструменти та технології. У дегустаційному залі можна скуштувати різноманітні сорти львівського пива, серед яких особливо популярні «Львівське 1715» та «Львівське світле».

головні пам'ятки Львова

Наразі пивоварня приваблює тисячі туристів щороку. Вона славиться і своїми заходами та дегустаціями. Львівську пивоварню варто відвідати і тим, хто не дуже любить пиво, адже загалом територія пивоварні — незвичайне місце з не менш цікавою історією.

Аптека-музей

Аптека-музей, заснована в 1735 році, є однією з найстаріших аптек в Європі. У музеї можна побачити старовинні аптечні інструменти, обладнання та дізнатися про історію фармацевтики. Тут також можна придбати унікальні трав'яні збори та ліки, виготовлені за старовинними рецептами.

Завітати до музею можна як самостійно, так і групою. І тут можна запросити гіда. Втім і самостійно можна відвідати всі експозиції такого нетипового музею.

Читайте також: