Музеї Києва: найкращі безкоштовні та платні музеї Києва

Музеї Києва: найкращі безкоштовні та платні музеї Києва

Літо у столиці України може пройти активно чи багато гостей Києва все ще можуть вибрати культурний відпочинок. Наприклад, знадобляться безкоштовні музеї у Києві чи навіть найкращі музеї Києва, за які доведеться трохи заплатити.

музеї києва для дітей

Є й музеї у Києві для дітей, якщо планується сімейний відпочинок. Загалом музеї міста Києва дивують своєю різноманітністю. Адже музеї Києва, які працюють під час війни, мають найнезвичайніші напрями та зачіпають різні історичні періоди.

Музеї Києва найцікавіші та найкрасивіші

Складаючи музеї Києва список, варто зважати на непросту ситуацію в країні. Далеко не всі з них працюючі, адже під час війни навіть найкращі музеї вимушено закрилися (з міркувань безпеки).

безплатні музеї києва

Втім, деякі цікаві музеї все ще працюють і доступні для всіх (для дорослих і для дітей). Загалом, список у 2024 році може значно відрізнятись від минулих років.

безплатні музеї києва

Почнемо по порядку, Київ, столиця України, багата на культурну спадщину і пропонує безліч музеїв, як безкоштовних, так і платних.

Пару слів про популярні безкоштовні музеї Києва:

 1. Музей історії Києва. Розташований у центрі міста, музей пропонує експозиції, що розповідають про історію Києва з давніх-давен до наших днів. Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 7.

 2. Національний музей "Чорнобиль". Присвячено трагедії Чорнобильської АЕС та її наслідків. Адреса: вул. Хорива, 1.

 3. Музей шевченківської смолки. Музей, присвячений життю та творчості Тараса Шевченка. Адреса: вул. Тарасова, 8.

 4. Музей води. Інтерактивний музей, що розповідає про водні ресурси та їх значення. Адреса: вул. Грушевського, 1В.

безплатні музеї києва

Є у Києві й платні музеї, які працюють не перший рік. Які з них заслуговують на увагу:

 1. Національний художній музей України Найстаріший художній музей України, у його колекції представлено понад 40 тисяч творів українського мистецтва. Адреса: вул. Грушевського, 6.

 2. Музей "Золоті Ворота". Реконструкція стародавнього входу до Києва, який був частиною міської оборонної системи. Адреса: вул. Володимирська, 40А.

 3. Національний музей історії України Представляє колекції, що охоплюють історію України з давніх-давен до сучасної епохи. Адреса: вул. Володимирська, 2.

 4. Музей народної архітектури та побуту України (Пирогове). Один з найбільших музеїв просто неба в Європі, що демонструє традиційну українську архітектуру та культуру. Адреса: вул. Академіка Тронька, 1.

Деякі платні музеї навіть під час війни пропонують дні безкоштовного відвідування або знижки для студентів, пенсіонерів та дітей.

Які музеї працюватимуть у 2024 у Києві?

найкращі музеї києва

За попередніми даними, влітку 2024 року працюватиме кілька великих музеїв Києва. Про які музеї йдеться:

 1. Національний музей народної архітектури та побуту.

 2. Національний музей Тараса Шевченка.

 3. Музей Ханенків.

 4. Музей книг та друкарства України.

 5. Національний заповідник Софія Київська.

 6. Музей історії міста Києва.

Втім, можуть працювати й інші музеї.

Популярні музеї Києва

Київ пропонує безліч можливостей для культурного збагачення, і його музеї — це чудове місце для початку знайомства з історією та культурою України.

найкращі музеї києва

Безкоштовні музеї міста Києва, які точно сподобаються гостям міста:

 1. Музей історії Києва. Музей історії Києва був заснований у 1978 році і має в своєму розпорядженні колекцію, що налічує понад 250 тисяч експонатів, що розповідають про історію міста від давніх часів до сучасності. Щодо експозицій, то він пропонує археологічні знахідки, документи, картини, старовинні фотографії та побутові предмети.

 2. Національний музей "Чорнобиль". Музей відкритий у 1992 році та присвячений трагедії на Чорнобильській АЕС, а також її екологічним та соціальним наслідкам. Що можна подивитися у музеї: фотографії, документи, особисті речі ліквідаторів, моделі та діорами.

 3. Музей шевченківської смолки. Музей присвячений життю та творчості великого українського поета та художника Тараса Шевченка. Експозиції: рукописи, картини, особисті Шевченкові речі, рідкісні видання його творів.

 4. Музей води. Інтерактивний музей, відкритий у 2003 році, розповідає про водні ресурси та їх значення для людини та навколишнього середовища. Експозиції: мультимедійні інсталяції, макети водоочисних споруд, лабораторії.

найкращі музеї києва

Є у столиці і платні музеї:

 1. Національний художній музей України Заснований у 1899 році, музей зберігає найбагатшу колекцію українського мистецтва від давньоруської ікони до сучасного мистецтва. Музей зберігає понад 40 тисяч творів мистецтва, включаючи живопис, скульптуру, графіку та декоративно-ужиткове мистецтво.

 2. Музей "Золоті Ворота". Реконструкція стародавнього входу до Києва, який був частиною міської оборонної системи, збудованої у XI столітті. Експозиції: археологічні артефакти, моделі та реконструкції, історія середньовічного Києва.

 3. Національний музей історії України. Заснований у 1899 році, музей демонструє історію України від давнини до сьогодення через багату колекцію артефактів. Виставки: археологічні знахідки, етнографічні колекції, документи, зброя, монети, ювелірні вироби.

 4. Музей народної архітектури та побуту України (Пирогове). Один з найбільших музеїв просто неба в Європі, заснований в 1969 році. Музей демонструє традиційну українську архітектуру та побут. У музеї понад 300 об'єктів народної архітектури, включаючи дерев'яні церкви, вітряки, хати, комори та колодязі, а також предмети побуту та народного мистецтва.

Навіть такий невеликий список музеїв дозволить побачити культуру України та інших країн, з іншого боку.

Як знайти потрібний музей у Києві?

Вибір відповідного музею у Києві став тим ще квестом. Справа навіть не в розкладі музеїв, а у багатьох зовнішніх умовах. Війна внесла свої корективи до звичного життя українців.

найкращі музеї києва

Попри це, вибрати музей можна і за іншими характеристиками. Багато музеїв мають спеціальні пропозиції та дні безкоштовного відвідування. Такі заходи проводяться для популяризації такого виду відпочинку.

Деякі платні музеї пропонують безкоштовний вхід у певні дні або знижки для різних категорій громадян. Принаймні так було до війни і частково залишається і зараз:

 1. Національний художній музей України. Безкоштовний вхід першого понеділка місяця залишається актуальним.

 2. Національний музей історії України. Безкоштовний вхід для студентів та пенсіонерів у певні дні. Така акція досить часто змінюється, а тому це також треба враховувати.

 3. Музей "Золоті Ворота". Безкоштовний вхід у певні дні, такі як День незалежності України та День Києва. Додаткові дати також можуть з'являтися, тому краще стежити за оновленням акцій на сторінках музею в соціальних мережах.

Загалом робота музеїв Києва є тим унікальним випадком, коли українці демонструють незламність і потяг до високого навіть у найпростіші часи.

музеї києва для дітей

В іншому, багато музеїв продовжують свою роботу та радують киян та гостей столиці.

музеї києва для дітей

Також відкриваються і нові музеї, хоч і не так часто. Вони зможуть показати нові грані історії України.

Читайте також: