Це не про геополітику, на кону - життя людей: США про енергетичну кризу в Європі

Це не про геополітику, на кону - життя людей: США про енергетичну кризу в Європі

Білий дім стурбований через погрозу енергетичної безпеки Європи вже цієї зими. Про це повідомляє американське видання Financial Times.

За словами авторів статті, в Білому домі хвилюються через газову залежність Європи від Росії в енергопостачанні.

"Якщо зима буде дійсно холодною, до січня-лютого у вас можуть закінчитися запаси газу. І це те, що мене турбує", - сказав в коментарі Financial Times головний радник президента США Джо Байдена з енергетичної безпеки Еймос Хокстейн під час візиту до Києва.

Росія "не додає газу, в порівнянні зі своїми традиційними поставками". А це стало причиною найвищих в історії цін. За словами Хокстейна, мова вже не йде про геополітику.

"На кону - життя людей", - сказав він журналістам FT.

Ціна на газ в Європі встановила новий рекорд

В ході торгів 9 вересня вартість жовтневого ф'ючерса за індексом голландського TTF перевищила історичний максимум, досягнувши 57,25 євро за мегават-годину, що відповідає 700 доларам за тисячу кубометрів.

"Північний потік-2": що відомо

США і Німеччина досягли угоди по "Північному потоку-2". Передбачено, що Вашингтон відмовиться від намірів ввести санкції для учасників проэкту Nord Stream 2, проте можливість санкцій Євросоюзу для Москви зберігається, якщо Росія буде використовувати газопровід як інструмент енергетичного тиску.

В угоді також йдеться про намір зберегти транзит газу через Україну. Німеччина обіцяє переконати Росію продовжити договір про транзит газу через Україну, який повинен закінчитися в кінці 2024 року.

Проэтом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. 

2 вересня після зустрічі з президентом США Джозефом Байденом президент України Володимир Зеленський заявив, що Байден гарантував введення санкцій проти "Північного потоку-2" в разі виникнення загроз для енергетичної безпеки України. 10 вересня в Росії заявили про закінчення будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Читайте также: