Обмеження переказів з картки на картку: у Нацбанку пояснили, кого торкнеться

Обмеження переказів з картки на картку: у Нацбанку пояснили, кого торкнеться

У Національному банку України спрогнозували, скільки користувачів відчують обмеження переказів між картками.

Як передає "Хвиля", про це розповів голова Національного банку України Андрій Пишний.

Так, Нацбанк готує проект рішення щодо обмеження карткових переказів та введення граничних лімітів переказу грошей з картки на картку між фізичними особами.

При цьому Пишний пояснив, що обмеження P2P-переказів одного клієнта банку іншому безпосередньо з картки на картку практично не вплинуть на більшість користувачів. Тобто 98,44% клієнтів банків взагалі не помітять змін у використанні послуг банківських установ.

Нацбанк

Як зазначається, ця зміна буде другою масштабною реформою перекладів, після введення обмежень щодо користування певними категоріями користувачів, перекладами у терміналах.

Глава Нацбанку також висловив думку, що ці обмеження насамперед змусять змінити фінансову поведінку тих, хто незаконно застосовує Р2Р-переклади для незаконних операцій. Це використання переказів для руху коштів у наркоторгівлі, незаконному гральному бізнесі та різних тіньових бізнес-схемах.

Таким чином, у більшості випадків такі обмеження не впливатимуть на волонтерську діяльність, оскільки рух коштів підлягає обмеженню у вигляді вихідних операцій.

Отже, без обмежень залишаються операції, що відбуваються через пересилання грошей іншому користувачеві, якщо для цього застосовують ідентифікуючі ознаки, зокрема, реквізити IBAN.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк скасовує валютні  обмеження. 

Читайте также: