Орбан знову несе маячню: Україна має бути "буферною зоною" поза ЄС та НАТО

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Україну треба залишити "буферною зоною" між Росією та Заходом, надавши певні гарантії безпеки, але не беручи до ЄС чи НАТО.

Про це Орбан заявив у спілкуванні з колишнім канцлером Австрії Вольфгангом Шусселем у рамках медіапроекту European Voices, пише "Хвиля" з посиланням на УП .

"Подобається це вам чи ні, подобається це українцям чи ні, Україна на карті – там, де вона є. Найкраща перспектива – щоб вона була буферною зоною між Росією та Заходом – звісно, ​​з гарантіями безпеки. Якщо це не допоможе, Україна втрачатиме". Росія буде знову, знову і знову руйнувати Україну. Росія ніколи не змириться з тим, щоб на її кордонах з'явився такий член ЄС і НАТО як Україна, ніколи", - сказав одіозний політик.

При цьому угорський прем'єр вважає, що у 2008 році дійсно було можливо прийняти Україну та Грузію до ЄС та НАТО, але цю можливість упустили, і з нею – "перспективи України на майбутнє членство у ЄС та НАТО".

На коментар Шусселя про те, що припинення вогню означало б для України фактично поразку, Орбан сказав, що оцінка може залежати "від того, як дивитися на майбутнє", бо з продовженням гарячої фази війни Україна нібито може втратити ще більше територій.

Прем'єр Венргії також не погодився з аргументами про те, що членство України захистило б Європу, оскільки майже всі члени ЄС вже є членами НАТО і цей альянс сильніший за Росію.

"Немає загрози, що Росія нападе на країну-члена НАТО", - вважає Віктор Орбан.

Він також висловив думку, що Росія ніколи серйозно не сприйматиме Україну як партнера у переговорах, "тільки США і, можливо, ЄС".

Шуссель зазначив, що немає впевненості в тому, що домовленостям із Росією можна довіряти. Орбан на це відповів, що тут, на його думку, питання не довіри, а сили.

"Ми, європейці, недостатньо сильні для того, щоб росіяни сприймали нас серйозно. Це міряння силами. Це війна. Ми повинні демонструвати силу і чітко доносити росіянам: у нас свої інтереси, у них свої, на основі цього можна про щось домовлятися" ", - зазначив Віктор Орбан.

Орбан сумнівається, що російсько-українська війна може закінчитися у 2024 році, і заявив, що потрібно "як мінімум забезпечити припинення вогню та досягти ситуації, в якій можна вести переговори".

Крім того, Орбан вважає, що Європа не може підтримувати Україну достатньою кількістю зброї, тому що у суспільствах європейських держав "і так вважають допомогу надто великою".

"Ми не можемо дозволити собі допомагати Україні доти, доки вона здобуде перемогу військовим шляхом", – додав прем'єр Угорщини.

Нагадуємо, що Трапм виступив проти грошової допомоги США Україні, Ізраїлю та Тайваню, якщо це не кредит.