Зеленський – генсеку НАТО наголосив про перспективу вступу України в Альянс

Зеленський – генсеку НАТО наголосив про перспективу вступу України в Альянс

Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом в Нью-Йорку заявив про необхідність визначити для України часову перспективу щодо її вступу в Альянс.

Про це йдеться у повідомленні глави держави у Twitter.

"На зустрічі з Єнсом Столтенбергом подякував за незмінну підтримку України та участь представника НАТО у саміті Кримської платформи в Києві. Для країн, які прагнуть членства в Альянсі, має бути чітка часова перспектива. Євроатлантичний курс нашої держави незмінний", - йдеться у повідомленні президента України.

Зеленський поінформував Єнса Столтенберга про перебіг виконання Україною Річних національних програм під егідою Комісії Україна – НАТО. Він висловив сподівання, що країни – члени НАТО зможуть визначити для України перелік реформ, критерії та "маркери", виконання яких дасть змогу перейти до наступного етапу інтеграції з Альянсом.

Говорячи про важливість спільних з Альянсом зусиль для посилення безпеки в Чорноморському регіоні, Зеленський наголосив на важливості подальшого збільшення присутності флотів країн НАТО в Чорному морі, а також взаємодії держав Чорноморського узбережжя.

Україна готова активно долучатися до відповідних спільних дій з Альянсом, а також висловив зацікавленість у розширенні кількості спільних навчань.

Шлях України до НАТО

Нагадаємо,  президент Зеленський на зустрічі з президентом США Джо Байденом обговорили шлях України до НАТО. Однак про конкретні терміни щодо членства мова не йшла.

Рішення червневого саміту НАТО визнає, що Україна стане членом Альянсу, і при цьому План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід’ємною частиною цього процесу. Рішення закликає Україну рухатися до членства через виконання Річних національних програм.

Українці підтримують, як і президента, так і вважають його дії "дитячими":

"Наш президент справедливо почав тиснути на Європейських високопосадовців, Україна це Європа".  "Зе як мала дитина, не розуміє очевидних речей, про які йому прямо ніхто не скаже. Спочатку має померти Путін. Чи впасти в кому, неважливо. Потім подивляться. Може й відпустять Україну, обмінявши на відміну санкцій чи ще щось. Має скластися кон'юнктура. Тому треба не дурника вмикати, а робити реформи, щоб бути готовим, коли стануть зірки на небі. Йому вже декілька разів це казали. Але треба бути політиком, а не піаністом, щоб це розуміти".

Читайте также: