Знамениті та цікаві пам'ятки Одеси

Знамениті та цікаві пам'ятки Одеси

Одеса вже цього літа зустрічається сотні туристів з усього світу, навіть попри війну та небезпеки, пов'язані з нею. Втім, окрім моря, яка є головною пам'яткою Одеси, є чимало інших добрих місць для відпочинку. Загалом Одеса не тільки перлина біля моря, а й місто з неймовірною історією.

Багато визначних пам'яток міста Одеси унікальні та розповідають цю історію. Адже знамениті місця Одеси можуть здивувати та навіть шокувати. Вони цікаві, красиві та просто найкращі для знайомства з містом.

Цікаві місця в Одесі, які варто відвідати в першу чергу

Цікаві місця Одеси настільки ж унікальні, як і незвичайні. Щоправда, не всі гарні місця в Одесі сподобаються абсолютно всім, адже колорит міста справді специфічний. Втім, гарні місця в Одесі для прогулянки просто потрібно побачити, а ще почути історію таких місць. І вже потім можна скласти список своїх улюблених місць.

Почнемо по порядку, всі знають, що Одеса — яскраве та динамічне місто на березі Чорного моря, відоме своїм унікальним колоритом, архітектурою та культурою. В Україні складно знайти таке саме місто, навіть біля берега моря.

Незалежно від того, чи цікавитесь ви архітектурою, історією, мистецтвом або просто хочете насолодитися морем та сонячними пляжами, Одеса має що запропонувати кожному відвідувачу.

Потьомкінські сходи

Потьомкінські сходи — один із символів Одеси та архітектурне диво ХІХ століття. Сходи, спроектовані Францем Боффо, складаються зі 192 ступенів і створюють оптичну ілюзію: якщо дивитися на неї зверху, видно лише майданчики, а знизу — лише сходинки. Це головний вхід у місто з моря та одна з найпопулярніших туристичних точок.

Під час війни в Одесі сходи не закрили, аж до входу до Морвокзалу. Через руйнування головного готелю біля морського вокзалу, сходи частково довелося перекрити.

Дерибасівська вулиця

Дерибасівська вулиця — головна пішохідна вулиця Одеси, центр міського життя та розваг. Тут розташовані численні кафе, ресторани, магазини та пам'ятники. Вулиця носить ім'я одного із засновників міста, іспанця Хосе де Рібаса. На Дерибасівській завжди багатолюдно, особливо у вечірній час, коли місто оживає.

головна пам'ятка одеси

Кожен турист точно потрапляє на Дерибасівську, адже через неї лежить дорога до всіх визначних пам'яток міста. Також ця вулиця відома безліччю закладів, які на ній розташовані.

Оперний театр

Одеський національний академічний театр опери та балету — один із найкрасивіших оперних театрів у світі. Будівля, спроектована віденськими архітекторами Фельнером та Гельмером, була відкрита у 1887 році. Театр славиться своєю розкішною архітектурою та чудовою акустикою. Тут відбуваються оперні та балетні спектаклі, концерти класичної музики.

головна пам'ятка одеси

Побоювань щодо безпеки театру виникають уже понад 2 роки. Зараз будівля театру знаходиться під захистом ЮНЕСКО, а тому її точно треба побачити кожному.

Приморський бульвар

Приморський бульвар — одне з наймальовничіших місць Одеси, розташоване вздовж узбережжя Чорного моря. З бульвару відкривається чудовий краєвид на море та порт. Тут можна побачити пам'ятник Дюку де Рішельє, який вважається засновником Одеси, і пам'ятник Пушкіну, а також багато старовинних будівель та пам'яток архітектури.

головна пам'ятка одеси

Цей бульвар був відкритий нещодавно (закрили його з початку війни через те, що саме з нього є вихід на мерію). Зараз ця частина відкрита, як і Потьомкінські сходи.

Аркадія

Аркадія — один із найвідоміших курортних районів Одеси, знаменитий своїми пляжами та нічними клубами. Влітку Аркадія перетворюється на центр нічного життя міста, залучаючи туристів та місцевих мешканців. Тут розташовані найкращі пляжі Одеси, а також безліч ресторанів, кафе та розважальних закладів.

пам'ятки міста одеси

Влітку 2024 стало відомо, що деякі пляжі Одеси відкриють і вони будуть безпечні для туристів та одеситів. Цю новину місцеві жителі сприйняли досить неоднозначно, проте вже за пару днів саме ці пляжі заполонили одесити та гості міста. Аркадія також може стати відкритою, втім, на її території багато приватних та закритих пляжів, які є більш безпечними.

Катакомби

Одеські катакомби — це розгалужена мережа підземних тунелів і лабіринтів, що тягнуться на багато кілометрів під містом. Катакомби виникли внаслідок видобутку вапняку, який використовувався для будівництва міста. За часів Другої світової війни тут були партизанські притулки. Сьогодні частина катакомб відкрита для туристів та використовується як музей.

пам'ятки міста одеси

Щоправда, катакомби перебувають за межами Одеси, а точніше у її передмісті. До місця входу в катакомби ходить громадський транспорт, а тому дістатися туди більш ніж реально. З початку війни увійти до катакомб стало складніше, а іноді й зовсім неможливо.

Пасаж

Пасаж — історична торгово-готельна будівля в центрі Одеси, збудована наприкінці ХІХ століття. Архітектурний стиль будівлі поєднує в собі елементи ренесансу та бароко. Усередині Пасажу можна побачити розкішні інтер'єри, мармурові сходи та вітражі. Сьогодні тут знаходяться магазини, кафе та офіси.

пам'ятки міста одеси

Вхід до Пасажу знаходиться з тієї ж вулиці Дерибасівської. Це місце невелике, але справді неймовірно красиве.

Міський сад

Міський сад — один із найстаріших парків Одеси, заснований 1803 року. Це затишне та зелене місце, де можна прогулятися алеями, посидіти біля фонтану та насолодитися живою музикою. У парку встановлено пам'ятник Леоніду Утьосову, відомому одеському артисту та співаку.

знамениті місця одеси

Щоб дістатися до міськсаду, потрібно пройти через Дерибасівську. Неподалік від нього знаходиться той самий знаменитий Пасаж. Загалом міськсад є великою та цікавою територією. Взимку в центрі саду ставлять велику ялинку, а влітку Дерибасівською вздовж саду їздять екскурсійні автобуси.

Музей західного та східного мистецтва

Одеський музей західного та східного мистецтва — один із найбільших мистецьких музеїв України. Тут представлені унікальні колекції європейського та східного мистецтва, включаючи твори живопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва. Музей знаходиться у будівлі палацу Абаза, збудованого у XIX столітті.

знамениті місця одеси

З початку війни частина експозицій вимушено виїхали з України. Втім, музей все ще працює, і деякі виставки можна побачити цілий рік.

Одеський морський вокзал

Біль на тілі міста став морський вокзал. До війни Одеський морський вокзал був одним із найбільших пасажирських морських терміналів Чорного моря. Вокзал був важливою транспортною артерією міста та символом його морської історії. Тут можна було побачити чудові морські краєвиди та вирушити у морську подорож.

знамениті місця одеси

Наразі після частково вокзал зруйновано і доступу до нього туристам немає. З Потьомкінських сходів можна побачити лише зруйновані залишки знаменитого та величезного готелю біля морвокзалу.

Одеський дельфінарій "Немо"

Одеський дельфінарій "Немо" — популярне місце для сімейного відпочинку, де можна побачити шоу з дельфінами, морськими левами та іншими морськими тваринами.

знамениті місця одеси

Дельфінарій також пропонує відвідувачам можливість поплавати з дельфінами та дізнатися більше про життя морських мешканців.

Читайте також: