Блінкен: Розпочато передачу літаків F-16 Україні

Блінкен: Розпочато передачу літаків F-16 Україні

Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що винищувачі F-16 вже прямують в Україну з Данії та Нідерландів. За його словами, бойові літаки прибудуть до країни цього літа.

Виступаючи на заході в кулуарах саміту НАТО у Вашингтоні, Блінкен також анонсував презентацію "потужного пакету" для України найближчими днями.

Як повідомляє Reuters, глава Держдепу наголосив, що цей пакет створить чіткий і міцний "міст" для членства України в Північноатлантичному альянсі.

Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з візитом у США, також порушив тему винищувачів F-16 та нових угод у сфері безпеки. "Сьогодні продовжуємо роботу у Вашингтоні. Буде, зокрема, вже дуже скоро рішення щодо F-16. Збільшуємо кількість літаків, доступних Україні", - заявив український лідер, підкреслюючи важливість посилення протиповітряної оборони країни.

Зеленський також повідомив про нещодавнє рішення щодо надання Україні додаткових систем протиповітряної оборони: "Вчора для України ми отримали рішення про ще п'ять Патріотів, десятки інших систем ППО".

Читайте також: