Цифрове посвідчення ветерана замість паперового: уряд підтримав зміни до закону

Цифрове посвідчення ветерана замість паперового: уряд підтримав зміни до закону

Кабінет міністрів схвалив зміни до законодавства, які дозволять мати лише цифрове посвідчення ветерана в "Дії" без наявності паперового. Далі зміни має ухвалити парламент. Про це повідомив очільник Мінцифри Михайло Федоров.

Зараз паперове посвідчення оформляється обов'язково, а цифрове – за бажанням ветерана. В майбутньому електронний документ буде формуватися автоматично, а фізичний стане додатковим.

«Це означає, що військові та їхні родини зможуть отримувати й використовувати лише електронне посвідчення ветерана в Дії, а паперове – за бажанням. Далі зміни має затвердити Верховна Рада. Важливий документ буде завжди під рукою, це дуже зручно. Ну і плюс це пришвидшить обслуговування і військових, і їхніх родин», – зазначив Федоров.

Також пресслужба Міністерства цифрової трансформації повідомляє, що посвідчення в "Дії" значно прискорює надання послуг та підвищує якість обслуговування ветеранів і їхніх сімей. "Документ можна перевірити за QR-кодом всього в один клік. Це захищає від підроблених чи застарілих паперових документів. Посвідчення в "Дії" завжди під рукою, його неможливо забути, загубити чи пошкодити", – йдеться в повідомленні.

Очікується затвердження змін Парламентом.

Як повідомлялося, Міністерство у справах ветеранів перенесе посвідчення учасника бойових дій у додаток "Дія".

Читайте також: