"Слуга народу" говорить про умови прийому афганських біженців в Україні

Україна здатна утримувати біженців, проте для цього треба просити допомогу у Європейського союзу, заявили в "Слуга народу".

Народний депутат від "Слуга народу" Ірина Верещук заявила, що Україна здатна прийняти афганських біженців, проте для цього необхідна допомога Європейського союзу. Про це в середу, 15 вересня, політик заявила в ефірі програми Хард з Влащенко на телеканалі Україна 24.

Говорячи про можливість розміщення біженців в Україні, Верещук зазначила, що навіть невелика Австрія змогла надати місце 44 тис. Втекли від талібів громадян Афганістану. Україна ж, на думку політика, також може взяти на себе розміщення кількох тисяч афганців, які бажають покинути їхню країну. Однак, підкреслила Верещук, для цього наша країна повинна попросити фінансову допомогу у ЄС.

"Ми повинні знайти можливість і отримати допомогу від Європейського Союзу, трастових фондів на таку гуманітарну місію", - заявила Верещук.

Раніше прес служба Держдепартаменту США повідомила, що серед країн, готових розмістити на своїй території біженців з Афганістану є і Україна. За словами представника Держдепу Неда Прайса, наша країна опинилася між 14 країн, готових допомогти афганцям.

"Албанія, Канада, Катар, Колумбія, Коста-Ріка, Косово, Північна Македонія, Мексика, Польща, Руанда, Україна, Уганда, Чилі та Канада зробили пропозиції про допомогу по переселенню афганців, які перебувають в зоні ризику. Ми глибоко цінуємо підтримку, яку вони запропонували, і ми пишаємося тим, що співпрацюємо з ними в нашій спільній підтримці афганського народу ", - заявили в Білому домі.

Міграційній службі України повідомляється, що заяви про надання притулку в Україні подали 370 громадян Афганістану, які були евакуйовані з країни після її захоплення талібами. Влада рішуче настроєна прийняти у країні до п'яти тисяч афганських біженців.

Читайте также: