Україна проінформувала країни-партнери щодо можливого теракту росіян на ЗАЕС – Зеленський

Україна проінформувала країни-партнери щодо можливого теракту росіян на ЗАЕС – Зеленський

Україна провела брифінг для країн-партнерів щодо ситуації на Запорізькій атомній станції.

Країни "Великої сімки", "Великої двадцятки", представники міжнародних організацій отримали всю наявну інформацію від Головного управління розвідки, від команди Офісу президента, від українських дипломатів дипломатів, повідомив президент України Володимир Зеленський у традиційному вечірньому відеозверненні, пише Gazeta.ua.

"Наш принцип простий: світ повинен знати про те, що готує окупант. Кожен, хто знає, має діяти. Звичайно, після російського теракту на Каховській ГЕС та свідомих ударів терористів по інших дамбах та енергетичних обʼєктах уже давно ні в кого у світі не має бути якихось ілюзій щодо Росії", сказав президент.

Він затвердив, що саме Росія зараз є глобальним центром цинізму, і звідти може надійти будь-який наказ на будь-яке зло, яке вони розраховують замаскувати під ту чи іншу катастрофу.

Підписуйтесь на наш телеграм канал новин - INKORR

Світ має достатню силу, щоб запобігти будь-яким радіаційним інцидентам і тим більше радіаційній катастрофі. Всі розуміють, що розвідки різних країн можуть давати відповідні сигнали, можуть тиснути, сказав Зеленський.

Він попередив всіх партнерів про важливість деокупації Запорізької АЕС. "І будь-хто, хто заплющив очі на окупацію Росією такого обʼєкта, на мінування Росією території та споруд атомної станції, фактично сприяє не одному лише цьому російському злу, а терору загалом", повідомив Зеленський, підкресливши, що перед ядерною катастрофою неможливо лишитися нейтральним.

Він також повідомив, що Міністерство внутрішніх справ має провести всі необхідні заходи, всю необхідну розʼяснювальну роботу з нашими людьми щодо всіх наявних ризиків.

Також під час брифінгу було проговорено з розвідкою, СБУ і МВС відповідні безпекові питання.

Робимо все, щоб підключити якнайбільше сил і засобів до тиску та впливу на державу-терориста", сказав президент.

Росія розглядає сценарій терористичного акту на Запорізькій атомній електростанції, доповіли українська розвідка та Служби безпеки України, повідомив президент.

За його словами, розвідка отримала інформацію про те, що Росія готує терористичний акт з викидом радіації.

Російські окупанти замінували ставок-охолоджувач Запорізької атомної електростанції, заявив начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов.

Читайте також: