Найкращі цікаві пам'ятки міста Кривий Ріг

Найкращі цікаві пам'ятки міста Кривий Ріг

Кривий Ріг є містом із непростою культурою та історією. Він, як і великі міста України, відрізняється від сусідніх областей. Є й визначні пам'ятки Кривого Рогу, які ще збереглися навіть у непростих умовах війни. Деякі пам'ятки Кривого Рогу, на жаль, на якийсь час закриті.

Цікаві місця у Кривому Розі, які вже сподобалися багатьом місцевим жителям, втім, з'явилися не так давно. Точніше певна їхня частина. Такі цікаві місця Кривий Ріг вирізняються і сучасністю, і унікальністю. Вони, може, не найкращі і не найкрасивіші, але вже зовсім скоро можуть стати такими.

Кривий Ріг пам'ятки: що включити до списку

Розглядаючи Кривий Ріг цікаві місця, як і в усій країні, потрібно враховувати специфічну ситуацію. У країні продовжує масштабна війна, яка впливає на роботу та існування деяких місць. Мова не лише про всі цікаві місця міста, а й про звичайні будинки, вулиці. Втім, деякі визначні пам'ятки нехай і залишаються неушкодженими, але не працюють на час війни. Цей факт також треба враховувати.

Якщо ж відійти від теми війни і згадати унікальне місто до 2022 року, то Кривий Ріг — одне з найбільших промислових міст України, розташоване у Дніпропетровській області. Це місто відоме своїми залізорудними родовищами та промисловими підприємствами, але водночас пропонує безліч цікавих пам'яток, які варто відвідати.

пам'ятки міста Кривий Ріг

Якщо ж говорити про надії українців, то вони сподіваються, що після війни місто стане лише кращим. У майбутньому, якщо пройде достатньо часу та буде вкладено кошти, Кривий Ріг стане містом з багатою історією та культурною спадщиною, яке зможе запропонувати безліч цікавих місць для відвідування. При цьому деякі визначні пам'ятки навіть зараз допоможуть краще зрозуміти унікальний характер та культуру цього індустріального центру України.

Криворізький ботанічний сад

Великий ботанічний сад, розташований у центрі міста, завжди приваблював багато туристів та гостей міста. Якщо говорити про його історію, то він заснований у 1932 році як частина Криворізького гірничого інституту.

Сад включає різноманітні колекції рослин, включаючи рідкісні та ендемічні види. Тут завжди можна було прогулятися доглянутими алеями, насолодитися красою квітників і тематичних ділянок. У саду представлені рослини із різних кліматичних зон світу, а також унікальна колекція орхідей.

Криворізький залізорудний басейн

Це один із найбільших залізорудних басейнів світу, особливо якщо розглядати цікаві місця Кривого Рогу до війни. Видобуток залізняку почалася наприкінці XIX століття, що дало значний імпульс розвитку міста, тоді ж з'явився цей басейн.

пам'ятки міста Кривий Ріг

Туристи завжди могли відвідати деякі з шахт та кар'єрів, щоб побачити, як ведеться видобуток руди. Також до 2022 року біля цього басейну проводились екскурсії на підприємства з переробки залізняку.

Що цікаво, Кривий Ріг був одним із найбільших центрів металургії в Україні та світі.

Парк Героїв

Великий міський парк, присвячений пам'яті героїв Другої світової війни, також приваблює багато відвідувачів.

Парк був закладений у післявоєнні роки як місце відпочинку та пам'яті. Наразі у парку встановлені пам'ятники та меморіали на честь полеглих героїв, а також є алеї для прогулянок, дитячі майданчики та зони відпочинку.

пам'ятки міста Кривий Ріг

До початку війни парк був популярним місцем для проведення міських заходів та свят. Зараз така програма, звісно, ​​була змінена.

Музей мінералогії

Цей музей, присвячений різноманітності мінералів та гірських порід Криворізького регіону, приваблює багато туристів навіть зараз. Він заснований у 1981 році як частина Криворізького державного педагогічного університету.

пам'ятки міста Кривий Ріг

У музеї представлена ​​велика колекція мінералів, включаючи унікальні зразки залізняку та інших гірських порід. Деякі з експонатів музею є унікальними та не мають аналогів в інших колекціях світу. Як і в багатьох музеях країни на час війни час роботи і кількість експозицій можуть змінюватися.

Парк імені Федора Мершавцева

Один із найстаріших парків міста, закладений на початку XX століття. Він був створений у 1900-х роках з ініціативи відомого мецената та промисловця Федора Мершавцева.

пам'ятки Кривий Ріг

Парк славиться своїми старими деревами, доглянутими газонами та квітниками. Тут можна провести час на природі, насолоджуючись спокійною атмосферою.

У парку є пам'ятник Федору Мершавцеву, а також кілька старовинних фонтанів.

Театр імені Тараса Шевченка

Головний драматичний театр міста названий на честь великого українського поета Тараса Шевченка.

пам'ятки Кривий Ріг

Якщо подивитися на його історію, то театр було засновано у 1931 році і з того часу є важливим культурним центром міста. Ще кілька слів слід сказати на його довоєнну діяльність: театр пропонував широкий репертуар вистав, включаючи класичні та сучасні постановки. Нині ситуація, звісно, ​​змінилася.

Що цікаво, будівля театру сама по собі є архітектурною пам'яткою, збудованою у стилі неокласицизму.

Меморіал «Курган Слави»

Це меморіальний комплекс, присвячений героям Другої світової війни. Меморіал було відкрито 1975 року на честь 30-річчя Перемоги.

пам'ятки Кривий Ріг

Комплекс включає курган з вічним вогнем, стелу і барельєфи, що зображають героїв війни. До 2022 року Курган Слави був місцем проведення урочистих заходів та пам'ятних церемоній. Зараз це місце все ще можна відвідати, хоча таких урочистостей як раніше там уже немає.

Арт-центр «Квадрат»

Сучасний культурний центр, розташований у центрі міста, завжди був улюбленим місцем збирання туристів. Його любили місцеві жителі. Центр було відкрито у 2016 році як простір для творчості та самовираження, він досить швидко став популярним.

пам'ятки Кривий Ріг

У «Квадраті» регулярно проводились виставки, концерти, майстер-класи та інші культурні заходи. При цьому досі центр активно підтримує місцевих художників та організовує регулярні заходи для мешканців та гостей міста.

Центральна площа

Головна площа Кривого Рогу, де відбуваються важливі міські заходи, точно має бути у списку тих визначних пам'яток, які потрібно відвідати.

цікаві місця Кривий Ріг

Кілька слів про історію: площа була закладена в середині XX століття і відтоді є центральним місцем для громадських зборів. Нині там найчастіше гуляють місцеві жителі.

На площі встановлені пам'ятники та фонтани, а також розташовані адміністративні будівлі. До 2022 року на площі проходили щорічні міські свята, концерти та інші масові заходи.

Набережна річки Саксагань

Мальовнича набережна вздовж річки Саксагань, яка є однією з головних визначних пам'яток міста, сподобається гостям міста. Загалом набережна — відмінне місце для прогулянок, пікніків та відпочинку на свіжому повітрі. Тут можна насолодитися гарними краєвидами на річку та міський пейзаж.

Набережна є популярним місцем для фотосесій та романтичних прогулянок.

цікаві місця Кривий Ріг

Зараз набережна залишається місцем, де можна згадати всі чудові моменти, які мешкало місто до початку війни. Саме за таку атмосферу набережну й люблять.

Читайте також: