Нові правила для водіїв: яке обладнання тепер має бути у кожному авто

Нові правила для водіїв: яке обладнання тепер має бути у кожному авто

У країнах ЄС запроваджена нова вимога щодо оснащення автомобілів системою Intelligent Speed ​​Assistance (ISA)

З 7 липня 2023 року в країнах Європейського Союзу набула чинності нова вимога щодо оснащення всіх нових автомобілів системою Intelligent Speed ​​Assistance (ISA). Ця технологія є вбудованим обмежувачем швидкості, покликаний підвищити безпеку на дорогах.

Про це пише видання Express.

ISA використовує комплекс технологій, включаючи GPS, карти та дані із зовнішніх камер та датчиків для визначення діючих обмежень швидкості на конкретній ділянці дороги. При перевищенні водієм встановленого ліміту система автоматично знижує потужність двигуна, не дозволяючи розігнатися понад допустиму швидкість. Важливо відзначити, що ISA не має доступу до гальмівної системи автомобіля, щоб уникнути створення аварійних ситуацій.

За оцінками Європейської ради безпеки на транспорті (ETSC), запровадження цієї технології може скоротити кількість ДТП приблизно на 30% і знизити смертність на європейських дорогах на 20%.

Автовиробники попереджають, що спроби втручання у роботу ISA призведуть до анулювання гарантії на автомобіль. Крім того, країни ЄС розглядають можливість запровадження штрафів для водіїв, які намагаються вимкнути цю систему.

Ця вимога стосується всіх нових автомобілів, які надходять у продаж до ЄС з 7 липня 2023 року, та є частиною загальноєвропейської стратегії підвищення безпеки дорожнього руху.

Крім того, країни ЄС запроваджують і локальні зміни до правил дорожнього руху. Наприклад, з 1 липня Польща запровадила важливі зміни.

Читайте також: