Ціни на газ "зросли до безпрецедентних рівнів", а Газпром звинувачують у маніпуляціях

Ціни на газ

Євродепутати просять провести розслідування у зв'язку з рекордним зростанням вартості газу та обмежень постачання Газпромом. 

Група з 43 депутатів Європарламенту звернулася до Єврокомісії з вимогою провести розслідування щодо російського Газпрому через можливих маніпуляцій на ринку газу, які привели до рекордного зростання цін.

Вони вважають дії Газпрому як маніпуляцію ринком і порушення правил конкуренції ЄС. Як говориться в листі, в липні-вересні спотові ціни на газ для Європи "зросли до безпрецедентних рівнів" - вони досягли $700 за тисячу кубометрів. Хоча на початку року ціна не перевищувала $300.

"Постачальники природного газу та бізнес-видання посилалися на дії Газпрому як на ключові причини такого сплеску цін", - йдеться в листі.

Також в ньому йде мова про обмеження Газпромом постачання газу в Європу і підвищення цін, що, на думку депутатів, призведе до зростання рахунків за енергію для європейських споживачів.

"Це викликає підозри, що Газпром навмисно намагається чинити тиск на Європу, щоб вона погодилася запустити Північний потік-2, попри невідповідність нормам ЄС", - заявляють євродепутати.

Раніше про те, що ціни на газ рекордно зростають в Європі, заявляли в Україні, звинувачуючи Газпром у відмові бронювати додаткові потужності української ГТС. Сьогодні вартість газу в Європі встановилася на рівні в $800 за тисячу кубометрів.

Читайте также: