У Швейцарії посилили правила надання тимчасового захисту для українців

У Швейцарії посилили правила надання тимчасового захисту для українців

Швейцарія хоче змінити правила тимчасового захисту для українців

Сенат Швейцарії хоче змінити правила тимчасового захисту для українців, повідомляє Neue Zürcher Zeitung. Згідно з цими правилами, тимчасовий захист буде надаватися лише українцям з територій, що знаходяться під тимчасовим контролем Росії або де продовжуються активні бойові дії.

Пропозицію щодо змін внесла віце-голова швейцарської Ради кантонів Естер Фредлі. Вона заявила, що солідарність має свої межі, і громади не знають, де розміщувати біженців.

«Солідарність у Швейцарії має свої межі. У моїй країні громади більше не знають, де вони можуть розмістити біженців», – сказала Естер Фредлі.

Проте це рішення ще повинна затвердити нижня палата парламенту. Якщо поправку схвалять, то біженці з територій, що знаходяться під контролем України або де не ведуться бойові дії, втратять статус «S». Крім того, Швейцарія не буде надавати захисту людям, які проживають в Україні, але не мають громадянства України.

Українці у Швеції / Фото: unsplash.com

Наразі статус захисту «S» в Швейцарії застосовується до біженців з України з березня 2022 року. Цей статус дозволяє українцям не проходити процедуру отримання притулку та отримувати житло, фінансову підтримку та медичну допомогу.

Раніше ми писали, як отримати посвідку на проживання та громадянство у Швеції у 2024 році.

Читайте також: