Українців у Польщі можуть оштрафувати на 1 млн злотих: кого та за що

Українців у Польщі можуть оштрафувати на 1 млн злотих: кого та за що

Від 17 червня 2024 року у Польщі вступили в силу нові правила для іноземних водіїв, які надають послуги перевезення пасажирів. Згідно з цими нововведеннями, всі водії таксі, включаючи тих, хто працює через популярні сервіси Uber та Bolt, повинні мати польські права водія.

Про це повідомляє auto.dziennik.pl .

Ця вимога стосується всіх іноземців, включаючи українців, які складають значну частину водіїв у країні. Без польського посвідчення водія надання транспортних послуг вважатиметься незаконним, це може призвести до серйозних наслідків для ринку.

Представники Uber Polska оцінюють, що нові правила можуть змусити до 30% водіїв покинути ринок, що становить майже половину здійснених поїздок. Це може призвести до значного зростання цін на таксі та зниження їх доступності, особливо у великих містах Польщі.

Влада країни планує проводити регулярні перевірки для виявлення порушників. Штрафи за недотримання нових правил можуть досягати значної суми в 1 мільйон злотих, це має стати серйозним стримуючим фактором для потенційних порушників. Наприклад, посередництво у перевезенні людей без ліцензії карається штрафом у 500 тисяч злотих, а ненадання мобільного додатка для перевірки - 12 тисяч злотих.

Незважаючи на можливі негативні наслідки для ринку транспортних послуг, польська влада стверджує, що зміни спрямовані на підвищення безпеки пасажирів та покращення контролю за кваліфікацією водіїв. Очікується, що нові правила дозволять місцевій поліції більш ефективно перевіряти водійські документи за допомогою національної інформаційної системи.

Також повідомлялось, що у Польщі призупинили заміну посвідчень водіїв для українців.

Читайте також: