В Україні введуть електронні квитки у громадському транспорті: що зміниться

В Україні введуть електронні квитки у громадському транспорті: що зміниться

Україна готується запустити електронні квитки в громадському транспорті. Законопроект про впровадження електронних квитків був ухвалений у Верховній Раді та надісланий на підпис президенту Володимиру Зеленському. Згідно з законопроектом, електронні та паперові квитки стають рівноцінними, а Міністерство розвитку громад має право затверджувати форму електронного квитка та необхідні реквізити.

Запровадження електронних квитків передбачає створення автоматизованої системи оплати проїзду у міському транспорті. Квитками можна буде користуватися в автобусах, трамваях та тролейбусах.

Транспортний аналітик Олександр Гречко відзначає, що впровадження електронних квитків не значно вплине на транспортну ситуацію в містах, проте воно забезпечить зручність для пасажирів та дозволить перевізникам краще звітувати про пасажиропотік. Щоб змінити ситуацію у великих містах, таких як Київ, потрібно ввести єдиний квиток, яким можна користуватися у всіх видих громадського транспорту.

Проте, запровадження електронних квитків не вирішить проблему з пробками у містах. Для цього потрібні комплексні заходи, такі як зміна міської політики щодо фінансування громадського транспорту та організація паркувального процесу.

Читайте також: