Знамениті та цікаві пам'ятки Ужгорода

Знамениті та цікаві пам'ятки Ужгорода

Ужгород нехай не найбільше місто України, проте місто Ужгород пам'ятки має досить унікальні. Вони цінуються місцевими та можуть здивувати гостей міста. Також є нові пам'ятки в Ужгороді, які зʼявились не так давно, але вже полюбились туристами. 

Що цікаво, пам'ятки Ужгорода мають чимало історій та навіть традицій. Хоча не всі цікаві місця в Ужгороді можуть сподобатись гостям міста, наприклад, тих, що подорожують з дітьми. Проте вибрати для себе цікаві місця Ужгорода можна в будь-якому випадку: складати свій список памʼяток, які цікаві, красиві та унікальні. 

Ужгород цікаві місця: всі найкращі памʼятки 

Ужгород, столиця Закарпатської області, є одним з найстаріших міст України. Місто багате на історичні та культурні пам'ятки, які відображають його багатовікову історію та багатонаціональне минуле. В цілому історія стандартна для всіх міст України. 

пам'ятки Ужгорода

Ужгород є містом з багатою історією та різноманітною культурною спадщиною. Гості міста можуть насолоджуватися красою його архітектури, історичних пам'яток і природних краєвидів, роблячи це місто чудовим місцем для туристів. З початку війни ситуація з деякими місцями могла змінитись, тому це варто враховувати одразу. Перед відвідуванням цих міст варто уточнити графіки та умови роботи. Проте більшість з цих міст працює в штатному режимі. 

Ужгородський замок

Ужгородський замок є однією з найстаріших фортифікаційних споруд України, його історія починається у IX столітті. Замок був перебудований кілька разів, остання велика реконструкція була здійснена в XVII столітті. 

Архітектура замку поєднує в собі риси ренесансу та бароко. Замок оточений глибоким ровом і високими стінами, які свідчать про його оборонне значення.

пам'ятки Ужгорода

Зараз у замку розташований Закарпатський краєзнавчий музей, де можна знайти колекції археологічних знахідок, зброї, старовинних книг та ікон, етнографічні експонати. В цілому замок сподобається туристам різного віку. Навіть гості міста з дітками знайдуть, як відпочити на території замку. 

Кафедральний собор Святого Юрія

Собор Святого Юрія був побудований у XVIII столітті у стилі бароко. Це головний греко-католицький храм Ужгорода і важливий релігійний центр Закарпаття. Собор має багату історію і був свідком багатьох важливих подій в житті міста та регіону.

пам'ятки Ужгорода

Що цікаво, інтер'єр собору вражає своєю красою: барокові розписи, іконостас, дерев'яні скульптури та вітражі. Відвідувачі також можуть побачити усипальницю єпископів. Навіть просто прогулятись біля цього собору буде приємно. Також варто враховувати, що цей собор можуть відвідувати всі бажаючі без привʼязки до обраної віри. 

Ужгородська ратуша

Будівля ратуші була побудована у 1932 році і є прикладом міжвоєнного функціоналізму. Ратуша розташована на площі Петефі, яка є однією з центральних площ міста. Зазвичай, її першою й відвідують туристи та гості міста. 

пам'ятки Ужгород

Ратуша використовується як адміністративна будівля і місце для проведення міських заходів. Архітектура будівлі цікава своїми строгими лініями та геометричними формами. Біля неї можна прогулятись або просто посидіти в кафе та відпочити. Попри те, що місцина досить популярна, у неї своя спокійна атмосфера. 

Музей народної архітектури та побуту

Музей був відкритий у 1970 році і розташований поруч з Ужгородським замком. Це скансен (музей під відкритим небом), де представлені традиційні закарпатські будівлі XVIII-XIX століть.

пам'ятки Ужгород

Що цікаво, на території музею можна побачити старовинні хати, церкви, господарські будівлі, млини. Кожна будівля представляє певний регіон Закарпаття. Музей відображає побут і традиції різних етнічних груп, що населяють Закарпаття. Відвідати його може кожен, навіть сімʼї з дітьми. 

Річка Уж та набережні

Річка Уж, від якої місто отримало свою назву, є важливою частиною міського ландшафту. Набережні річки Уж — популярне місце для прогулянок серед місцевих жителів та туристів.

Туристам варто відвідати й набережні. Вони прикрашені красивими алеями з липами, скульптурами та лавками. 

пам'ятки Ужгород

Під час весняного цвітіння сакур на набережній Кірова настає справжнє свято природи, яке приваблює багато відвідувачів. Саме тому запланувати поїхати до Ужгорода краще саме весною. 

Липова алея

Липова алея в Ужгороді є найдовшою в Європі, її довжина становить понад 2 кілометри. Вона була закладена в 1928 році на місці старого річища річки Уж.

пам'ятки Ужгород

Алея є популярним місцем для прогулянок та відпочинку, особливо під час цвітіння лип, коли вона наповнюється приємним ароматом. Загалом, вона досить унікальна, та заради неї взагалі можна відвідати Липову алею. 

Горянська ротонда

Горянська ротонда є однією з найстаріших церков в Україні і датується XI-XIII століттями. Ця церква має круглу форму, що є рідкісним явищем для церковної архітектури того часу.

місто Ужгород пам'ятки

В інтер'єрі ротонди збереглися стародавні фрески, які є цінним зразком церковного мистецтва. Горянська ротонда внесена до списку пам'яток національного значення. Таке місце буде цікавим будь-якому туристу. 

Скульптури Михайла Колодка

Ужгород відомий своїми міні-скульптурами, створеними місцевим скульптором Михайлом Колодком. Ці мініатюрні бронзові фігурки розташовані в різних частинах міста і присвячені різним персонажам та подіям.

місто Ужгород пам'ятки

Серед найвідоміших скульптур є мініатюрний Швейк, Миколайчик, Енді Воргол, Людина-невидимка. Вони надають місту особливого колориту і є популярними серед туристів. Загалом, ці скульптури сподобаються всім поціновувачам архітектурної автентичності. 

Садиба родини Плотені

Садиба Плотені була побудована в кінці XIX століття і є прикладом класичної архітектури. Родина Плотені відігравала важливу роль у культурному і громадському житті Ужгорода.

Будівля садиби зараз використовується як один із корпусів Ужгородського національного університету. Інтер'єр зберігає атмосферу старовини і вишуканості. Біля садиби можна прогулятись та відпочити. 

Парк культури і відпочинку "Боздоський"

Боздоський парк є найбільшим парком Ужгорода, заснованим у 1954 році. Це улюблене місце відпочинку жителів міста.

Парк пропонує різноманітні розваги, включаючи атракціони, спортивні майданчики, кафе та зони для пікніків. У парку також часто проводяться культурні заходи та фестивалі. Звісно, так було до війни, а зараз ці всі події на час відклали. 

Вулиця Корзо

Вулиця Корзо являється однією з найстаріших вулиць Ужгорода, що зберегла свій історичний вигляд. Вона розташована в центрі міста і є популярним місцем для прогулянок.

місто Ужгород пам'ятки

Вулиця має багато кав'ярень, ресторанів та магазинів. Архітектура будинків на Корзо відображає історичний розвиток міста. В цілому на цій вулиці можна й придбати якісь подарунки, і прогулятись, і просто відпочити. 

Монастир кармелітів

Монастир кармелітів був заснований у XVII столітті і є важливим релігійним та історичним пам'ятником Ужгорода. Монастирська церква була побудована у стилі бароко.

Комплекс монастиря включає церкву, келії, господарські будівлі та сад. Це місце духовного спокою та гармонії. Його часто відвідують туристи, які люблять історію та загалом спокійні, гарні архітектурно місця. Сподобається такий відпочинок й гостям міста, у яких є діти. 

Читайте також: