Число висланих російських дипломатів перевищило 150

Станом на вечір середи про висилку російських дипломатів у зв'язку з інцидентом в британському Солсбері оголосили 28 країн по всьому світу. В цілому буде вислано 152 представника РФ за кордоном.

Також в середу ще чотири держави оголосили, що відкликають своїх послів для консультацій по "справі Скрипаля". Це рішення прийняли Люксембург, Мальта, Португалія та Словаччина.

При цьому жодна з цих країн поки не планує висилати російських дипломатів. Втім, МЗС Словаччини пояснило, що уважно стежить за розвитком ситуації і такий варіант "не можна виключати" надалі.

У свою чергу, уряд Чорногорії оголосив в середу про рішення вислати одного російського дипломата.

Таким чином, до дипломатичного бойкоту Росії приэдналися Україна, 19 країн Європейського союзу, а також США, Канада, Албанія, Македонія, Норвегія, Чорногорія, Молдова і Австралія.

Президент України Петро Порошенко повідомив про висилку 13 російських дипломатів, передає ІНТЕРФАКС.

Влада ФРН, Франції та Польщі вирішили вислати по чотири російські дипломати. Італія, Нідерланди, Данія і Іспанія - по два. Швеція, Фінляндія, Угорщина, Хорватія, Ірландія, Бельгія та Румунія оголосили, що висилають по одному дипломату, Чехія висилає трьох.

Литва вирішила вислати трьох представників РФ; Латвія висилає другого секретаря російського посольства, а Естонія - аташе посольства РФ з оборони.

Адміністрація президента США Дональда Трампа прийняла рішення вислати з країни 60 російських дипломатів і закрити генконсульство РФ в Сіетлі. При цьому представник держдепу Хізер Нойерт підкреслила, що 12 чоловік є оперативними співробітниками російської розвідки.

Канада також повідомила про висилку чотирьох дипломатів РФ. У МЗС Албанії та Австралії вирішили вислати по два російські дипломати. Одного вирішили вислати з Норвегії і ще одного - з Македонії.

Влада Молдови повідомили про рішення вислати трьох російських дипломатів.

Раніше британська влада, поклала на Росію провину за отруєння в Солсбері екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, вислали з Великобританії 23 російських дипломатів.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

36