Хто з вчителів України отримає 60 тисяч гривень

В Україні премії за звання "Вчитель року" будуть збільшені в два рази. Уряд ухвалив рішення про підвищення грошової винагороди переможцям щорічного конкурсу.

Про це повідомив прем'єр-міністр України.

 "Із запланованим зростанням мінімальної заробітної плати ці суми будуть збільшуватися. Праця вчителів дуже важлива та відповідальна й вона має оцінюватися на належному рівні", - говорить Денис Шмигаль у своєму Telegram каналі.

За перше місце буде присуджено премію в розмірі 60 тисяч гривень, за друге місце — 54 тисячі гривень, за третє — 48 тисяч гривень.

Премія Global Teacher Prize: що відомо

Премію Global Teacher Prize у 2014 році заснував арабський мільярдер Санні Варки. Нагороду в 1 млн доларів отримує кращий учитель планети, автор найбільш інноваційної методики навчання. Нагорода символізує важливість професії вчителя та необхідність її визнання. Переможця обирає спеціальний комітет.

Національна премія Global Teacher Prize Ukraine вручається з 2017 року: її першим лауреатом став учитель з Чернівців Пауль Пшеничка. У 2018 року переміг вчитель інформатики із Запоріжжя Олександр Жук. У 2019 найкращим учителем вибрали Наталію Кидалово з Мелітополя.

Конкурс "Вчитель року" був заснований указом президента України в 1995 році. Його переможцям присвоюється звання "Заслужений вчитель України".