Хто такий косметолог: усе про професію косметолога

У сучасному світі складно знайти людину, яка не знає, косметолог хто це. Сфера косметології неймовірно популярна та перспективна. Тому головне питання не косметолог це хто, навіть не що робить такий фахівець, а як ним стати. Адже на косметології можна добре заробити. 

Загалом, хто такий лікар косметолог і які його обов'язки, може бути цікаво молодим спеціалістам. Адже вони зможуть досить швидко почати заробляти. 

Хто такий косметолог і чим він займається? 

Почнемо з того, хто це: косметолог — це фахівець, який надає різні послуги з догляду за шкірою обличчя, тіла. Вони можуть надавати різні послуги, як-от чистка обличчя, масаж, лікування проблемної шкіри та інші процедури. Загалом, за бажання косметолог може надавати ін'єкційні послуги. 

Професія косметолога стара, як світ. Відомо, що в різних культурах існували методи догляду за шкірою і тілом з використанням натуральних інгредієнтів і технік масажу ще задовго до нашої ери. Однак, як самостійна професія з певними навичками та освітою, косметологія почала розвиватися в більш організованій формі протягом останніх кількох десятиліть.

косметолог хто це

Сьогодні косметологія є широко поширеною професією, і косметологи можуть працювати в салонах краси, медичних центрах, спа-центрах та інших установах, надаючи послуги з догляду за шкірою та красою.

У різних країнах до цієї професії і відповідно різні вимоги. Також важливо враховувати, що в різних країнах і різні можливості. 

Як стати косметологом і почати заробляти? 

Щоб стати косметологом, наприклад, в Україні, йому потрібно навчитися, але не так довго, як лікарю. Така практика не у всіх країнах однакова. Якщо лікар не використовує ін'єкційні процедури, то медична освіта йому не потрібна взагалі. 

Які кроки потрібно зробити, щоб стати косметологом:

 1. Освіта. Здобудьте освіту в галузі косметології. Це може бути вища або середня професійна освіта. Можна обрати курси або програми косметології, які пропонуються в навчальних закладах або спеціалізованих школах.

 2. Ліцензія. У більшості країн і регіонів для практики косметології потрібна ліцензія та сертифікація. В Україні потрібна освіта (за бажанням) і хоча б закінчені курси. 

 3. Після отримання своєрідної ліцензії, далі обов'язково потрібно набиратися досвіду. Можна пройти стажування або працювати під керівництвом досвідченого косметолога, щоб поліпшити свої навички та знання.

 4. Спеціалізація. Щоб швидше знайти роботу, можна спеціалізуватися в певних галузях косметології, як-от естетична косметологія, дерматологія, масаж. Для цього може знадобитися додаткове навчання і додаткова сертифікація.

Загалом, косметологія - це галузь, яка постійно розвивається, тому важливо продовжувати навчання і бути в курсі останніх тенденцій, технологій і методик.

Що входить в обов'язки косметолога?

хто такий лікар косметолог

Обов'язки косметолога можуть дуже різнитися. Усе залежить від спеціалізації, місця роботи та потреб клієнтів, але зазвичай вони включають:

 1. Консультація. Проведення консультацій з клієнтами для визначення їхніх потреб проводиться насамперед. Важлива й оцінка стану шкіри та косметичних проблем клієнта.

 2. Проведення процедур. В обов'язки косметолога входить виконання різних процедур. У цьому випадку все залежить від спеціалізації косметолога.

 3. Підбір продуктів. Рекомендація і продаж косметичних продуктів, що підходять для індивідуальних потреб клієнтів. Навчання клієнтів правильному використанню продуктів для домашнього догляду також входить в обов'язки косметолога.

 4. Косметолог також надає клієнтам поради та рекомендації щодо догляду за шкірою обличчя і тіла.

До всього іншого, косметолог повинен забезпечувати безпеку клієнта (сюди входить стерилізація інструментів, кабінету). 

Загалом, косметолог може самостійно планувати, як відбуватиметься консультація та виправлення певних проблем. 

Скільки заробляють косметологи в різних країнах світу?

Заробіток косметолога досить складне питання. Адже чинників, які впливають на доходи косметолога, досить багато.

Які фактори дійсно важливі:

 • кваліфікація та спеціалізація;

 • досвід роботи;

 • країна і місто;

 • локація;

 • реклама та розкрутка сторінки в соціальній мережі.

Важливо також враховувати фактичне місце роботи (приватна клініка, салон краси, медичний центр тощо), а також економічні умови в різних країнах.

Загалом, у розвинених країнах заробіток косметологів може бути досить високим, особливо для професіоналів з освітою і великим досвідом. У країнах із розвиненою економікою, як-от США, Канада, країни Західної Європи, заробітна плата косметологів може варіюватися від середнього до високого рівня.

Водночас у менш розвинених країнах і регіонах з низьким рівнем економічного розвитку, заробіток косметологів може бути значно нижчим, чого й слід було очікувати. Однак навіть у цих країнах існують можливості для косметологів збільшити свій дохід, працюючи в престижних салонах краси, медичних центрах або спа-центрах, а також спеціалізуючись на популярних процедурах.

Загалом, заробіток косметологів може варіюватися від кількох сотень до кількох тисяч доларів на місяць. Така зарплата можлива навіть у не найбагатших країнах. 

На зарплату косметолога також впливає і кількість робочих годин. Якщо такий професіонал працює на себе, то він сам може планувати свій графік. У разі, якщо він працює в салоні, то ставити свій графік не вийде (повною мірою). 

Ще важливий фактор, який впливає на зарплату, різноманітність послуг. Чим більше косметолог може запропонувати своїм клієнтам, тим більше у нього буде записів. Популярність процедур теж важлива.