Арахамія Давид

Дата народження: 23.05.1979

Давид Георгійович Арахамія (також відомий під псевдонімом Давид Браун англ. David Braun) - український політик, підприємець, громадський діяч і волонтер. Секретар Національної інвестиційної ради. Народний депутат України IX скликання від партії Слуга народу, голова фракції Слуга народу в Верховній Раді IX скликання.

Місце народження. Освіта. Давид народився 23 травня 1979 року в Росії, у місті Сочі. Протягом певного часу жив в Грузії у Гаграх. У 1992 році, врятувавшись від війни в Абхазії, переїхав з батьками до українського Миколаєва. Там виріс і закінчив загальноосвітню школу № 36. Вивчав економіку в Європейському університеті.

Кар'єра. Співзасновник міжнародної IT-компанії Template Monster.

Всі пов'язані матеріали

  • Мобілізація. Арахамія розповів, які положення законопроекта не підтримав комітетНовини
  • Арахамія: Законопроект про мобілізацію повертають на доопрацюванняНовини
  • Рада розгляне законопроект про мобілізацію завтра, 11 січня - АрахаміяНовини

У березні 2014 року Давид Арахамія разом знайомими відкрив сайт для збору коштів на екіпіровку десантників 79-ї бригади. З цього почалась волонтерська ініціатива 'Народний проект', яка допомагає українським військовим в зоні АТО.

У серпні 2014 року був призначений радником голови Миколаївської обласної державної адміністрації з питань волонтерської діяльності, у вересні - уповноваженим міністра оборони з питань закупівель, а в жовтні - радником міністра оборони і головою Ради волонтерів при Міністерстві оборони України.

У листопаді 2014 року став співзасновником Асоціації народних волонтерів України і куратором 'волонтерського десанту' - групи волонтерів, які почали працювати у Міноборони.

У 2016 році стартував новий проект Давида Арахамії - веб-платформа Weblium.

Політична діяльність. На парламентських виборах 2019 обраний народним депутатом від партії Слуга народу, № 4 у списку. 29 серпня 2019 року обраний головою фракції Слуга народу в Верховній Раді IX скликання. В Верховній Раді член комітету національної безпеки, оборони та розвідки.

Нагороди. За волонтерську діяльність нагороджений орденом 'За заслуги' III ступеня (указ президента України від 23 серпня 2014).

Особисте життя. Одружений вдруге. Має шестеро дітей.

14.09.2023 р.