Росія оголосила про відведення своїх військ від кордону України

У Міноборони РФ заявили, що цілі раптової перевірки військ досягнуті повністю.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив про завершення навчань у Південному та Західному військових округах Російської Федерації, які розташовані біля кордонів України, та про початок відведення військ. Про це пише видання INKORR.com

«До першого травня 2021 року повернути особовий склад 58-ї армії Південного військового округу, 41-ї армії Центрального військового округу, сьомої, 76-ї десантно-штурмових і 98-й повітряно-десантних дивізій Повітряно-десантних військ в пункти постійної дислокації», – заявив Шойгу.

За словами Шойгу, цілі раптової перевірки військ досягнуті повністю, відведення починається 23 квітня.

«Війська продемонстрували здатність забезпечити надійну оборону країни. У зв'язку з цим мною прийнято рішення завершити заходи перевірки в Південному та Західному військових округах», – сказав Шойгу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  СБУ оголосила режим підвищеної готовності в регіонах - не лише на прикордонні

В останні тижні березня 2021 року Росія почала активно стягувати війська до кордонів України, також активізували обстріли українських позицій підконтрольні Кремлю бойовики, українські війська понесли втрати. Росія нарощує свою військову присутність і в окупованому Криму. Активізувалась і російська пропаганда, яка стверджує, що Київ нібито готує «наступ» на території, підконтрольні проросійським бойовикам.

В експертних колах почали розглядати варіант повномасштабного вторгнення РФ до вільної України, хоча Кремль відкидав такі припущення. Президент США Джо Байден у телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським запевнив в непохитній підтримці Вашингтоном суверенітету України.