Шаппс Грант

Грант Шаппс – британський бізнесмен, політик-консерватор

Дата рождения: 14.09.1968

Грант Шаппс народився 14 вересня 1968 року в Уотфорде. Він походить зі сім'ї британських євреїв і в підлітковому віці працював в єврейській молодіжній організації BBYO. Вивчав фінанси та управління в Міському університеті Манчестера.

Основав власну компанію під назвою PrintHouse, що надає послуги друку та реклами, а пізніше інтернету.

У 1997 році безуспішно балотувався у виборах до Палати громад зі складу Консервативної партії в лондонському виборчому окрузі Норт Саутуорк енд Бермондсі. В 2001 році знову невдало спробував свої сили в окрузі Уелуін Хетфілд в Хартфордширі, але в частині відповідного округу Шаппс був обраний у 2005 році.

Після обрання нового лідера партії Девіда Кемерона Шаппс був призначений віце-президентом Консервативної партії, відповідав за виборчі питання. У 2007 році він став доповідачем консерваторів з житлового будівництва. Він не був членом офіційного тіньового уряду, але мав право брати участь у його засіданнях.

З 2010 по 2012 роки був молодшим міністром забезпечення житлом і місцевого самоврядування у кабінеті Девіда Кемерона.

У 2012 році, під час реконструкції уряду, він був призначений співголовою партії (разом з лордом Фельдманом), а також міністром без портфеля у складі кабінету міністрів.

На виборах до Палати громад 7 травня 2015 року Гранту Шаппсу вдалося перемогти у своєму окрузі Уелуін Хетфілд.

11 травня 2015 року Девід Кемерон сформував новий кабінет, в якому Шаппс був призначений молодшим міністром міжнародного розвитку.

28 листопада 2015 року Шаппс пішов у відставку з посади молодшого міністра міжнародного розвитку.

24 липня 2019 року був призначений міністром транспорту при формуванні уряду Бориса Джонсона.

19 жовтня 2022 року був призначений міністром внутрішніх справ Великобританії управлінням Ліз Трасс.

25 жовтня 2022 року був сформований кабінет Ріші Сунаки, в якому Шаппс отримав посаду міністра підприємництва, енергетики та промислової стратегії.

7 лютого 2023 року прем’єр-міністр Сунак провів реорганізацію уряду, створивши, зокрема, новий Департамент енергетичної безпеки та вуглецевої нейтральності та призначив Шаппса його керівником.

31 серпня 2023 року Шаппс замінив Бена Уоллеса на посаді міністра оборони уряду Ріші Сунаки.

Бельінда Голдстоун – дружина Гранта Шаппса, вони одружилися у 1997 році. У 2000 році сім'я пережила серйозну випробування, коли Гранту було поставлено онкологічний діагноз, і він пройшов курс хіміотерапії. Пара виховує трьох дітей.

У вільний час Шаппс захоплюється польотами на власному легкомоторному літаку Piper PA-32R.

31.08.2023 р.